WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Elon Musk ujawnił statek kosmiczny Starship nowej generacji

Elon Musk na ostatnim pokazie firmy SpaceX w Boca Chica w Teksasie spędził dobrą godzinę na scenie, gdzie opowiadał o statku kosmicznym Starship nowej generacji. Tym, który powstał po testach Starhoppera i tym samym, który położy podwaliny pod finalną wersję statku, aby ludzkość postawiła nogę na Marsie. 

Czytaj też: Budulce życia mogły uformować się w chmurach międzygwiezdnych

Całą prezentację poprzedzały liczne materiały na Twitterze Muska:

Powyższe fotki idealnie pokazują cały proces składania chromowanego Starship do kupy, który w świetle słońca błyszczy się, jak same ambicje Muska. Zdecydowanie najważniejsze zdjęcie przedstawia trzy silniki Raptor, które zostały przetestowane wcześniej na Starhopperze. Ten jest napędzany ciekłym tlenem i kriogenicznym ciekłym metanem, co czyni go jednym z pierwszych silników napędzanych metanem. Został ponadto zaprojektowany do ponownego użycia nie dziesięć, nie sto, a tysiąc razy.

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami ten model Starship czekają testy na orbicie, na podstawie których SpaceX wprowadzi do finalnej wersji statku kosmicznego poprawki i rozpocznie wielki plan z dostarczeniem pierwszych ludzi na Marsa.

Czytaj też: Sonda LRO podejrzała miejsce nieudanego lądowania indyjskiego Vikram

Źródło: Popular Mechanics