WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Embargo na testy kart GeForce RTX skończy się…

Od oficjalnej prezentacji nowych kart graficznych z serii Nvidia RTX minęło już naprawdę sporo czasu, a niezależnych testów, jak nie było, tak nie ma. No dobra, może coś się już pojawiło tutaj i tutaj, ale ich wiarygodność zdecydowanie nie jest stuprocentowa. Teraz jednak serwis Videocardz ujawnił, że embargo na publikacje testów i recenzji minie… wkrótce.

Wcześniej docierały do nas informacje, że wspomniane embargo będzie trwać do 14 września, ale okazało się, że była to data ujawnienia szczegółowych informacji o architekturze Turing, którą dokładnie poznaliśmy za pośrednictwem przecieku ze „ściśle tajnej” konferencji Editors Day. Teraz okazało się, że testy GeForce RTX 2080 będą mogły ujrzeć światło dzienne… 14 września, czyli za nieco ponad tydzień. Jednak w grę wchodzi wyłącznie wspomniana karta. Na sprawdzenie tej drugiej, a mianowicie RTX 1080 Ti będziemy musieli poczekać do 19 września. Czyżby Nvidia chciała coś ukryć?

Najważniejsze jest jednak to, że w te dni pojawią się nie tylko testy modeli Founders Edition, ale również te autorskie od producentów takich jak Gigabyte, MSI, czy ASUS. Sami testerzy oraz recenzenci będą musieli pracować w pocie czoła, ponieważ jeśli do tej pory nie otrzymali swoich testowych sampli, to otrzymają je dopiero w następnym tygodniu. Nam pozostaje mieć nadzieję, że testy wykażą zapowiadaną wyższość architektury Turing nad zeszłą, czyli Pascal.

Nvidia: Nie oczekujcie bazowych cen GeForce RTX na premierę

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz