Reklama

Espionage – Mustang stworzony przez braci Ring

Jeśli nigdy nie słyszałeś o braciach Ring i ich wyjątkowych samochodach, to zdjęcia przedstawiające ich najnowszy twór mogą sprawić, że szybko otworzysz swoją internetową wyszukiwarkę by dowiedzieć się o nich czegoś więcej.


Jim i Mike Ring prowadzą sklep zajmujący się usuwaniem skutków kolizji i naprawą aut w małym miasteczku Spring Green w stanie Wisconsin. Jednak nie jest to cały zakres ich działalności, bo każdego roku produkują oni jeden lub dwa niestandardowe samochody. Duet ten zdobył w ciągu lat szereg nagród w konkursach tuningowych, wliczając wyróżnienie w SEMA. I nic dziwnego, wystarczy bowiem tylko spojrzeć na tego nieco zmodyfikowanego Mustanga z 1965.

To co czyni to auto wyjątkowym nie znajduje się tylko pod maską – czyli silnik LS7 o pojemności 7 litrów ze sprężarką Whipple osiągający 959 koni mechanicznych. Samochód wykonany jest całkowicie z włókna węgłowego i został nazwany przez twórców „Espionage”, co oznacza szpiegowanie. Bracia Ring wykorzystali i poszerzyli o 5 centymetrów nadwozie typu fastback z 1965, następnie zmienili nieco jego wygląd by wyróżniało się od innych projektów konserwatorskich. Szersza i lżejsza rama została wykończona farbą o niestandardowym kolorze nazwanym „szpiegowską zielenią”. Pomijając nawet nazwę, z pewnością przyciąga on dużo uwagi. Mechanicznie, silnik LS7 połączony jest z sześciobiegową skrzynią biegów Tremec T56, samochód posiada niestandardowe zagłówki oraz wał napędowy i wydech Flowmaster Supper 44.

„Espionage był ogromnym przedsięwzięciem dla naszego małego sklepu. W ciągu ostatnich kilku lat był on niesamowitym wyzwaniem, ale takim który został niesamowicie wyróżniony”, mówi Jim Ring. „Kiedy Mike i ja budujemy samochód zawsze staramy się stworzyć coś, czego nikt wcześniej nie widział i myślę, że praca którą wykonaliśmy nad Espionage kwalifikuje się do tego stwierdzenia.”

[źródło i grafika: digitaltrends.com]