Reklama
aplikuj.pl

Etui na telefon. Skórzane vs silikonowe – które lepsze?

Etui na telefon

Smartfony są obecnie integralną częścią naszego życia, towarzysząc nam niemalże na każdym kroku. To natomiast sprawia, że narażone są na różne sytuacje, a co za tym idzie, uszkodzenia. Rozwiązaniem tego problemu jest etui na telefon. W sprzedaży znaleźć możemy różnego typu etui. Wśród najpopularniejszych są dwa rodzaje materiału: skórzane i silikonowe. Które z nich lepiej sprawdzi się i zapewni należytą ochronę naszego telefonu?

Silikonowe etui na telefon – wady i zalety

Etui wykonane z silikonu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pozwala chronić nasz smartfon w razie upadku, a także przed zadrapaniami. Elastyczny i lekki case wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia i odkształcenia. Dodatkowo silikon to materiał świetnie absorbujący wstrząsy, przez co stanowi wyjątkowo skuteczne zabezpieczenie telefonu w razie upadku. Ochrona urządzenia to jednak niejedyna zaleta tego typu etui ochronnego. Dostępne jest ono w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy nie tylko zabezpieczyć, ale także nadać urządzeniu wyjątkowy spersonalizowany charakter.

Silikonowe etui posiada jednak pewne wady. W odróżnieniu od swojego skórzanego odpowiednika jest mniej eleganckie i zapewnia mniejszą ochronę w razie zarysowań, szczególnie w zakresie wyświetlacza. Co więcej, z upływem czasu etui na telefon wykonane z silikonu jest podatne na żółknięcie. Warto wziąć pod uwagę również fakt, iż silikon nie jest tworzywem przyjaznym środowisku. 

Skórzany futerał na telefon – elegancki i stylowy

Pokrowce wykonane ze skóry to atrakcyjny wybór w przypadku, kiedy stawiamy na styl i elegancję. Skórzane etui na telefon ma często również tendencję do wytwarzania się na niej patyny, która nadaje futerałowi indywidualny niepowtarzalny charakter. W przeciwieństwie do modeli silikonowych materiał, jakim jest skóra, przyczynia się do wyższego komfortu użytkowania. Dzieje się tak ze względu na większą przyczepność i zapobiega ryzyku wymsknięcia się telefonu z dłoni. Poza tym etui skórzane jest przyjemne w dotyku i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Skóra jest dodatkowo bardzo wytrzymałym tworzywem, doskonale chroniąc nasz smartfon przed uderzeniami, upadkiem czy zarysowaniami. Co więcej, pokrowiec na tel wykonany ze skóry jest przyjazny dla środowiska. Jeśli chodzi o minusy, skórzany case na telefon jest zazwyczaj nieco droższy. Wśród minusów skóry naturalnej jest również konieczność jej regularnej konserwacji, która pozwoli zachować jakość i wygląd pokrowca.

Skórzane vs. silikonowe – które etui wybrać?

To, który rodzaj pokrowca wybierzemy, podyktowane jest przede wszystkim indywidualnymi predyspozycjami. Etui silikonowe jest solidnym zabezpieczeniem na wypadek upadku telefonu. W dodatku jego zaletami są lekkość, elastyczność oraz spore możliwości pod kątem wzorów. Natomiast pokrowiec na telefon wykonany ze skóry sprawia, że urządzenie wygląda stylowo i elegancko. Dodatkowo skóra, o ile zadbamy o jej konserwację, jest bardziej wytrzymała oraz trwała. Dla niektórych jednak minusem etui ze skóry może być cena. Powyżej przedstawiliśmy argumenty przemawiające za i przeciw etui silikonowemu, jak i temu wykonanemu ze skóry. To, które z nich wybierzemy, zależy od nas, naszego stylu życia oraz oczekiwań. Jeżeli wciąż nie możesz zdecydować się, który wariant najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, sprawdź kompleksowy poradnik Media Expert, który odpowiada na pytania dotyczące akcesoriów do telefonów i wiele więcej.

Materiał promocyjny.