Reklama

Evobox Stream – poręczne urządzenie dla fanów mobilności

Akcja partnerska

Szczerze powiem, że z EVOBOX STREAM miałem pierwszą styczność, kiedy nasz redaktor naczelny Sławek, zadzwonił z pytaniem o test tego urządzenia. Kompletnie nic o nim nie wiedziałem, więc szybko wpisałem nazwę w wyszukiwarkę Wujka Google. Pomysł kupił mnie w sekundę: dekoder zapewnia dostęp do telewizji gdziekolwiek się znajdę, o ile zmieszczę do plecaka poręczny box i dwa kable (HDMI i zasilający).

Do samej telewizji jestem raczej sceptycznie nastawiony. Chociaż mam podstawowy pakiet programów wykupiony razem z moją usługą Internetu, to bardzo rzadko je oglądam. Zazwyczaj nie ma na nich nic, czego nie mógłbym znaleźć w sieci.

EVOBOX STREAM to zmienia. To małe urządzenie daje mi dostęp do ponad 100 kanałów tv i serwisów online Cyfrowy Polsat GO i HBO GO. W dodatku, żeby obejrzeć sobie np. HBO 2 lub inne ciekawe programy, wystarczy kabel sieciowy lub router (bo urządzenie świetnie działa po Wi-Fi), jedno wolne gniazdko do podłączenia zasilaza oraz slot HDMI w telewizorze. Co jest już standardem od wielu lat.

Evobox Stream może zmienić podejście do telewizji

Tak, jak wspomniałem, nie należę do grona osób regularnie oglądających telewizję. Mam Netflixa, do niedawna co miesiąc płaciłem za abonament w Amazon Prime i HBO GO. Chociaż podoba mi się możliwość decydowania o tym, co chcę obejrzeć, EVOBOX STREAM zaproponował mi dostęp do treści, o których już dawno zapomniałem, a które bardzo lubiłem. np. EVOBOX STREAM dał mi możliwość włączenia  pakietu z kanałem Food Network, którego nie widziałem od lat, a który zawsze sobie wysoko ceniłem.

W dalszym ciągu mój styl konsumpcji treści telewizyjnych jest podobny – od kiedy mam EVOBOX STREAM raczej włączam programy “w tle”, na przykład przy gotowaniu czy pracy, która nie wymaga wybitnego skupienia. Ale zauważyłem ciekawą tendencję: zaczynam coraz częściej wieczorami siadać na kanapie w celu obejrzenia filmu, ale już nie odpalam konsoli czy kompa, by włączyć Netflixa. W zupełności wystarczają mi zapewnione w EVOBOX STREAM programy.

Serio, o ile możliwość wyboru dowolnego video jest mega wygodna, o tyle czasem po prostu mam ochotę usiąść i włączyć dobry film. Może poznać jakiś nowy, może na nowo odkryć dawno zapomniany kinowy hit albo niszową produkcję z zagranicy. Mówię o tym, ponieważ mam dla Was dziwne porównanie: Netflix przypomina mi trochę Minecrafta. Na początku jest super, jaram się wszystkim dookoła, a po dłuższym czasie nie do końca wiem, co robić.

Ostatnio zauważyłem, że spędzam mnóstwo czasu na szukaniu w serwisach VOD filmu, który chciałbym obejrzeć. Natomiast EVOBOX STREAM daje mi przynajmniej kilka programów poświęconych stricte filmom, dzięki czemu jestem “odciążony” z wyboru. Może to zabrzmi nieco infantylnie, ale przypominają mi się czasy, kiedy cała rodzinka pędziła do telewizora punkt 20:00, żeby zdążyć na wybrany program. A co jeśli nie zdążymy usiąść przed telewizorem na czas? Wtedy z pomocą przychodzi funkcja reStart. Dzięki niej możemy uruchomić program lub film do 3 godzin od momentu jego startu.

Evobox Stream – a co z konkurencją?

Oczywiście nie zrezygnuję z serwisów VOD – wciąż wygoda korzystania z nich jest ogromna. Jednak zdaję sobie sprawę, że mogę nie być typowym konsumentem telewizji. Wśród moich znajomych, szczególnie z mniejszych miejscowości, jest mnóstwo osób, które regularnie oglądają telewizję, a mniej korzystają z VOD. Dla nich EVOBOX STREAM może być naprawdę dobrą opcją.

Do takiego wniosku skłania mnie przede wszystkim zaleta mobilności, o której napisałem na wstępie. Serwisy VOD bardzo lubię za to, że mam je zawsze ze sobą. Z EVOBOX STREAM jest podobnie – wystarczy mi telewizor, dostęp do neta i prąd. Mogę spakować go do plecaka i skoczyć do znajomych, którzy również nie mają telewizji, a po podłączeniu urządzenia i tak będziemy wcinać nachosy podczas meczu reprezentacji. Dodatkowo usługa umożliwia dostęp do kanałów live na telefonie dzięki dostępowi do treści serwisu Cyfrowy Polsat GO nawet na 3 urządzeniach jednocześnie. Więc nawet jeśli nie mamy dekodera ze sobą, możemy udostępnić obraz z telefonu.

Internet jest dla mnie i dla wielu osób w moim wieku idealnym medium: możemy tam znaleźć niemal wszystko, czego potrzeba. Ale z drugiej strony korzystanie z serwisów VOD stacji telewizyjnych przekracza moje pokłady cierpliwości. Dlatego EVOBOX STREAM stanowi idealny kompromis między łatwością użytkowania, brakiem abonamentu i dostępem do telewizji, kiedy tylko tego zachcę.

Spodobała mi się również łatwość instalacji urządzenia, bo trwało to jakieś 10 minut, przy czym chyba z 6 czy 7 zabrała aktualizacja. Nie miałem najmniejszych problemów z połączeniem, ani razu nie przerwało mi streamu podczas oglądania, nie miałem też kłopotu z obejrzeniem programu sprzed paru dni. Mogę też pożyczyć urządzenie znajomym – bez problemu uruchomią je bez mojej pomocy, jeśli tylko mają w domu odpowiednie łącze o stabilnej prędkości co najmniej 8 Mb/s, co nie jest dużym wymaganiem.

Tym bardziej doceniłem EVOBOX STREAM, kiedy przyszło mi szukać materiałów danej stacji – teraz bardzo wiele  z nich mam pod ręką bezpośrednio w serwisie Cyfrowy Polsat GO w dekoderze. Warto dodać, że urządzenie pozwala na zatrzymywanie i przewijanie wybranych programów nawet do 3 godzin po emisji. Nie jest to odkrycie roku (jako technologia), ale w połączeniu ze wszystkimi zaletami tego rozwiązania sprawia, że EVOBOX STREAM chyba na stałe zagości w moim domu.

Ogromnie ważną kwestią jest też fakt, że Evobox Stream połączy się z dowolną siecią, o ile jej prędkość będzie odpowiednia, czyli wspomniane minimum 8 Mb/s – po kablu lub po Wi-Fi. To oznacza, że niezależnie od tego jaki dostawca Internetu jest w Twojej okolicy, zawsze bez problemu skorzystasz w pełni z tej usługi telewizji internetowej Cyfrowego Polsatu.

Evobox Stream – podsumowanie

Co mogę dodać? Jeśli nie chcesz wiązać się długoterminową umową zawierającą z góry ustalone pakiety by cieszyć się wieloma ciekawymi programami, to EVOBOX STREAM jest pomysłem dla Ciebie. Mnogość opcji abonamentowych nie oznacza, że trzeba przygotować większą kasę – pakiety można aktywować na 30 dni, bez konieczności ich przedłużania. I co bardzo ważne – wyboru i płatności za pakiety dokonuje się bezpośrednio w menu dekodera w aplikacji SKLEP, co jest bardzo wygodne. Płatności można realizować kartą lub BLIKIEM. Istnieje też opcja doliczenia należności za pakiet do rachunku (jeśli dekoder wybierzemy w opcji udostępnienia przez operatora).

Pełną ofertę pakietów programowych znajdziesz na stronie Cyfrowego Polsatu: http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-internetowa-ott/, a tu więcej informacji o samym dekoderze: https://www.cyfrowypolsat.pl/evoboxstream/

Tekst powstał przy współpracy z firmą Cyfrowy Polsat