Reklama
aplikuj.pl

Fable na Unreal Engine to kłamstwo

fable

Jakiś czas temu w sieci krążyły plotki dotyczące Fable. Nie podawaliśmy o nich informacji, ponieważ źródło nie było wiarygodne. Jak się okazuje – mieliśmy rację.

Ostatnie informacje o Fable włóżcie między bajki

Kilka dni temu w sieci pojawiły się przerażające informacje na temat stanu projektu Fable na Xbox Series X|S oraz PC. Gra miała być w zupełnej rozsypce, a zespół deweloperski krytykował to, co stworzono. Tytuł skończony w ¼ nie nadawał się do kontynuacji prac, a technologia, na której powstawał okazałą się błędnym wyborem. W związku tym projekt miałby zostać przeniesiony na Unreal Engine i rozpoczęty od początku z celem wydania pod koniec 2024. Jedyny problem tych wieści? Źródłem była zupełnie przypadkowa osoba z 4chana. W związku z tym nie informowaliśmy o tym rewelacjach.

Czytaj też: Czy Atomic Heart to rosyjska gra? Polacy w zespole

Jak się okazało – rzeczywiście wszystko to jest kłamstwem. Redaktorzy serwisów GamesIndustry czy WindowsCentral sprawdzili stan gry i potwierdzają, że wieści krążące po sieci, to stek bzdur. Gra dalej powstaje i nie ma żadnej zmiany silnika czy większych problemów produkcyjnych.

Wciąż nie znamy daty wydania Fable, a jedyne potwierdzone informacje, to wieści o premierze na PC i Xbox Series X oraz Xbox Series S. Gra powstaje w Playground Games na autorskiej technologii.