Reklama
aplikuj.pl

Face ID zadziała nawet z maseczką. Pozwoli na to iOS 15.4

face id, iphone 14, imad, Apple przedstawiło nową generację smartfonów. Oto iPhone 13

Od początku pandemii, jednym ze sporych problemów z jakimi borykają się posiadacze iPhone’ów, jest brak możliwości odblokowania telefonu przy pomocy Face ID, gdy na twarzy mają założoną maseczkę. Apple już od dłuższego czasu pracowało nad rozwiązaniem, które w końcu wprowadzi w iOS 15.4

W iOS 15.4 Face ID zadziała nawet wtedy, gdy masz maseczkę na twarzy

W wersji beta iOS 15.4, która trafiła właśnie do testerów, odkryto nową funkcję, wyczekiwaną od początku pandemii. Chodzi o możliwość odblokowania telefonu z wykorzystaniem Face ID, gdy większość twarzy zakryte jest maseczką. Nie zawsze bowiem mamy możliwość jej zdjęcia, a korzystanie z innej formy odblokowywania iPhone’a może być uciążliwe.

Zamiast skanowania całej twarzy, użytkownik rozpoznawany będzie po oczach i czole, co jednak znacznie pogorszy kwestie bezpieczeństwa, o czym zresztą ostrzega Apple. Firma zachęca, by mimo wszystko starać się odblokowywać urządzenie korzystając z normalnej wersji. Tak czy inaczej, jest to spore udogodnienie w obecnych czasach, z którego posiadacze iPhone’ów z pewnością się ucieszą.

Nie wiemy dokładnie, kiedy zakończą się testy iOS 15.4 i kiedy aktualizacja trafi do wszystkich, ale spodziewamy się, że będzie to w okolicach marca lub kwietnia tego roku.