WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Facebook może otrzymać potężną grzywnę za ostatnie włamanie

W piątek Facebook oznajmił światu, że padł on ofiarą ataku hakerów. Uzyskali oni dostęp do przynajmniej 50 milionów kont użytkowników. Mieli oni kontrolę nad profilami oraz powiązanymi aplikacjami.

Taka sytuacja zmusiła Facebooka do zresetowania haseł dla ponad 50 milionów ofiar ataku oraz dla 40 milionów osób jako środek bezpieczeństwa. Wiceprezes ds. zarządzania produktem, Guy Rosen, powiedział, że hakerzy próbowali zebrać prywatne dane, ale nie wiadomo, czy je wyodrębnili oraz w jakim stopniu aplikacje innych firmy mogły zostać przejęte. W związku z tym Unia Europejska szykuje się powoli do nałożenia na Facebooka grzywny w wysokości 1,63 miliarda dolarów. Jest to 4% globalnego przychodu firmy za ubiegły rok, czyli zgodnie z najnowszym rozporządzeniem UE.

https://twitter.com/MikeIsaac/status/1045786217713786880

W USA wizja grzywny jest znacznie bardziej odległa. Najpierw musi zostać przeprowadzone śledztwo, które wyjaśni kto się włamał, po co oraz jakie informacje uzyskał. Dopiero po tym możliwe będzie nałożenie grzywn. Facebook jest ostatnio zdecydowanie w złej sytuacji. Najpierw afera z Cambridge Analytics, teraz włamanie, co będzie potem?

Źródło: https://gizmodo.com/