Reklama
aplikuj.pl

Facebook zmienia zdanie i odblokowuje media w Australii, ale…

facebook

Kilka dni temu Facebook podjął radykalny krok i zablokował portale informacyjne na swoim portalu. Teraz znów je odblokował, ale postawił jeden warunek.

Koniec blokady mediów w Australii na Facebooku?

Mieszkańcy Australii stracili niedawno dostęp do wklejania i przeglądanie wiadomości na Facebooku. Jednocześnie również agencje rządowe, czy służba zdrowia również zniknęła z widoku w serwisie nie mogąc publikować postów do mieszkańców Australii. Teraz Facebook zdjął blokadę przywracając Australijczykom dostęp do informacji. Przyczyną takich działań była ustawa rozpatrywana przez tamtejszy rząd, na mocy której Facebook musiałby uiszczać opłaty za każdy wklejany na platformie link do serwisów informacyjnych.

Blokada została zdjęta, a przez kolejne dwa miesiące media muszą poświęcić na negocjacje umów z serwisem. Jednak pojawia się tutaj bardzo istotny problem. By uniknąć uczestnictwa w negocjacjach finansowych w sprawie opłat za linki Facebook będzie mógł decydować jaki informacje będą wyświetlane w serwisie. Może to doprowadzić do sytuacji, w której jedne media będą publikować więcej podczas gdy inne zostaną znacznie ograniczone.