WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook padł ofiarą hackerów. Możliwe dziesiątki milionów ofiar

Na szczęście piszę o tym dla Was nie na podstawie przecieków, czy plotek, a oficjalnego oświadczenia władz największego serwisu społecznościowego. Okazało się, że dziś (28 września) Facebook padł ofiarą hackerów, w którym mogło oberwać 50 milionów kont.

Po raz kolejny sprawa polega nie na wykorzystaniu tak wielu kont, a zdobyciu zamieszczanych tam informacji i danych logowania. Pewnie zauważyliście przed kilkoma godzinami, że bez wyjaśnionych przyczyn zostaliście wylogowani z Facebooka i Messengera na wszystkich urządzeniach. Nie był to oczywiście przypadek, a akcja prewencyjna związana z atakiem hackerskim, w której „udział” wzięło ponad 90 milionów kont. Jak się okazało, kluczem do ataku była funkcja podejrzenia swojego profilu z „oczu innych użytkowników” i usługa do przesyłania filmów na Facebooka. Atakujący wykorzystując luki w bezpieczeństwie wykradli klucze dostępu do kont (tokeny dostępu).

Facebook padł ofiarą hackerów

Przedstawiciele Facebooka nie znają pochodzenia ataku, tożsamości hackerów… a nawet samej skali. Sprawa jest obecnie na początkowym etapie dochodzenia, ale mówi się, że cyberprzestępcy uzyskali dostęp i dane z około 50 milionów kont. Na szczegółowe informacje przyjdzie nam zapewne poczekać kilka dni. Tradycyjnie, jedyne co możemy zrobić, to zmienić nasze hasło do Facebooka.

Współzałożyciele Instagrama odchodzą z Facebooka

Źródło: NyTimes
Zdjęcia: AFP