WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook pracuje nad asystentem głosowym

Facebook ma poważne zamiary związane ze stworzeniem asystenta głosowego. Właśnie został odkryty kod, który mówi o Aloha – nowym asystencie głosowym.

Interfejs został opisany jako Aloha Voice Testing i opatrzony jest tą samą ikoną, która była w przypadku nieistniejącego asystenta o nazwie M. W tweetcie poniżej możesz zobaczyć wiadomości oraz transkrypcję głosu na tekst. Najnowsze doniesienia podają, że takie narzędzie ma skończyć podobnie jak Messenger, jako nieodłączna część Facebooka. Także może powstać inteligentny głośnik, który będzie konkurentem dla Amazon Echo Show. Mark Zuckerberg z pewnością patrzy na statystyki i widzi, że asystenty głosowe mocno zyskują na popularności.

Póki co Facebook oficjalnie odmawia komentarza na ten temat. TechCrunch potwierdza za to, że logo związane z Aloha widoczne jest na telefonach pracowników firmy, więc najprawdopodobniej chce ona wszystko ukryć do momentu premiery. Jak sądzicie, czy Facebook ma szanse stworzyć godną konkurencję dla asystentów od Google czy Amazona?

Źródło: https://bgr.com