Reklama

Facebook rusza w Polsce z Facebook Dating. Szykuje się konkurencja dla Tindera

Facebook, Facebook Dating,

Polscy użytkownicy Facebooka mogą już korzystać z funkcji randek w mobilnej aplikacji portalu społecznościowego. Dodatkowo cała sekcja ma być odseparowana od naszego głównego konta, więc można liczyć na odrobinę prywatności.

Umów się na randkę za pomocą Facebook Dating

Już jesienią ubiegłego roku Facebook uruchomił funkcję Facebook Dating w 20 krajach na świecie, przede wszystkim w Azji. A w końcu usługa trafia do Polski, a także do innych europejskich krajów. Funkcję znajdziecie w zakładkach w mobilnej wersji Facebooka, a żeby z niej korzystać musimy założyć zupełnie nowe konto. Ma to zapewnić odseparowanie od naszego głównego profilu. Specjalny algorytm na podstawie udostępnionych przez nas informacji ma proponować konkretnych użytkowników z którymi możemy się umówić.

Funkcja wychodzi naprzeciw także osobom LGBT+ bo pozwala przy założeniu profilu wybrać czy identyfikujemy się jako kobieta czy mężczyzna, kobieta lub mężczyzna transpłciowa/y lub osoba nie identyfikująca się określoną płcią. Dating proponuje nam listę osób, z której możemy wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą i zaproponować jej kontakt. Dopiero po zatwierdzeniu przez nią możemy rozpocząć rozmowę za pomocą wbudowanego chatu pisemnego lub wideo.

Najważniejsze dla potencjalnych randkowiczów jest chyba to, że proponowane przez Facebook Dating kontakty nie będą zawierały znajomych z naszej normalnej listy. Można jednak sobie takie osoby dodać za pomocą opcji Sympatia, ale kontakt nawiążemy tylko wtedy, gdy ta osoba także doda nas do swojej listy.

Facebook Dating ma zapewniać nam całkowitą prywatność. Wszelkie nasze aktywności w tej funkcji nie będą wyświetlały się na stronie głównej aplikacji. Dodatkowo w ramach zabezpieczenia przed scamem i nadużyciami na czasie Dating nie będziemy mogli wysyłać zdjęć, linków i filmów.

Za pomocą tej usługi Facebook z pewnością stanie się poważną konkurencją dla Tindera w Polsce. Do tej pory, od czasu uruchomienia randek we wspomnianych wcześniej 20 krajach Dating stworzył użytkownikom aż 1,5 miliarda dopasowań.