WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Facebook stworzy Splinter Cell i Assassin’s Creed na VR

Facebook stworzy Splinter Cell i Assassin’s Creed na VR

Splinter Cell i Assassin’s Creed na VR? Plotki mówią o ambitnych planach Facebooka.

Pojawiły się plotki mówiące o tym, że Facebook ma bardzo ambitne plany co do swojej platformy Oculus. Niedawno przedstawiciele firmy informowali, że ich ostatnie urządzenia tj. Oculus Rift S oraz Oculus Quest to produkty kończące pewną generację sprzętową. Od teraz będą szły zmiany, które przyniosą powiew świeżości na rynku wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj też: Abonament Xbox Game Pass dobry dla deweloperów

Sprzęt to jednak nie wszystko. Co jeszcze potrzeba, aby rozbujać jego sprzedaż? Patrząc na historię Nintendo i Sony – porządne tytuły dostępne ekskluzywnie na daną platformę. I prawdopodobnie właśnie takie plany ma Facebook co do swojego Oculusa. Jakich gier spodziewać się na ten sprzęt?

Niedawno dowiedzieliśmy się o kilku ekskluzywnych produkcjach stworzonych dla Oculusa. Deweloper nDreams przygotowuje Phantom: Covert Ops.

Do tego wiemy już o współpracy z Insomniac Games, które tworzy rewelacyjnie wyglądające Stormland.

Nowe informacje wskazują, że to nie koniec tytułów ekskluzywnych. Facebook podobno dogadał się z Ubisoftem i dzięki temu Oculus otrzyma nowe gry na wyłączność oparte o marki Splinter Cell oraz Assassin’s Creed. Czy będą to proste produkcje, czy przeniesienie dużych tytułów na VR – aktualnie nic o tym nie wiadomo.

Czytaj też: Rozgrywka z Control jak się nie tnie, to wygląda ciekawie

Źródło: videogamer.com