WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Facebook szuka dziennikarzy do News Tab w ramach walki z fake newsami

W ramach inicjatywy News Tab Facebook stworzy zupełnie nową sekcję wiadomości w swojej aplikacji mobilnej, ale tak jakościową, że pieczę nad nią będzie stanowić zespół dziennikarzy. Swoistych kuratorów nowej zakładki, których firma obecnie poszukuje. 

Czytaj też: Facebook połączy Instagrama z Messengerem

Oczywiście Facebook mógłby wrzucać do nowej sekcji wszystko, co popadnie, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Nie w czasach, w których fake newsy są istną plagą, do której przyczyniamy się my, wierząc w praktycznie wszystko, co podrzuca nam Internet w ciekawym opakowaniu. Facebook opublikował więc nowe oferty pracy dla profesjonalnych dziennikarzy we wtorek 20 sierpnia.

„Naszym celem z News Tab jest zapewnienie spersonalizowanego, bardzo odpowiedniego doświadczenia dla ludzi”, powiedział Campbell Brown, szef partnerstwa prasowego na Facebooku. „Na początek w sekcji Najważniejsze wiadomości na karcie gromadzimy niewielki zespół dziennikarzy, aby upewnić się, że wyróżniamy właściwe historie”.

Karta Wiadomości będzie istniała poza kanałem wiadomości Facebooka i będzie zawierać najnowsze i odpowiednie wiadomości. Podobno funkcja będzie gotowa do końca roku.

Czytaj też: Facebook oskarżony o wywołanie zespołu stresu pourazowego

Źródło: Digital Trends