Reklama
aplikuj.pl

Facebook usuwa reklamy dotyczące leków na koronawirusa

covid-19 facebook, reklamy facebook, reklamy koronawirus

Koronawirus stworzył okazję dla różnej maści szarlatanów. W sieci znajdziecie mnóstwo reklam leków, które tak naprawdę kompletnie nie działają.

Postanowił z tym zawalczyć Facebook. Platforma od wczoraj usuwa wszelkie reklamy leków na koronawirusa. Podobne zasady obowiązują w Marketplace, gdzie użytkownicy mogą kupować i sprzedawać przedmioty.

Usuwanie dotyczy też reklam masek, które mają w 100% zapobiegać wirusowi, a tak naprawdę kompletnie nie działają. Stanowisko Facebooka dotyczące dezinformowania w sprawie covid-19 jest więc takie samo, jak w przypadku szczepionek. Antyszczepionkowcy też nie powinny reklamować się na platformie społecznościowej.

Oprócz aktualizacji zasad dotyczących reklam, Facebook musiał też zrezygnować z udziału w wielu konferencjach. Firma nie weźmie udziału między innymi w Game Developers Conference, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Bardzo dobrze, że tak potężna platforma decyduje się na walkę z dezinformacją. Nie może być tak, że osoby promujące wstrzykiwanie perhydrolu dożylnie będą mogły szerzyć swoje szkodliwe dla zdrowia poglądy.