Reklama
aplikuj.pl

Fairphone wprowadza ekologiczną usługę subskrypcyjną, ale…

fairphone

Firma Fairphone produkuje swoje smartfony tak, by jednocześnie koncentrować się na zrównoważonej przyszłości, dlatego właśnie zapewnia łatwą ich naprawę. Teraz szykuje usługę subskrypcyjną, która oprócz propagowania ekologicznego podejścia do smartfonów rozszerzy ich dostępność.

Ekologiczna usługa subskrypcji Fairphone może uratować Ziemię, ale…

Telefon w subskrypcji, albo telefon na wynajem nie jest aż taką nowością, bo nawet w Polsce można w ten sposób wynająć iPhone’y. usługa Fairphone Easy dostępna jest już w Holandii, gdzie można wynająć Fairphone 4 za stałą miesięczną opłatą. Usługa reklamowana jest jako bezproblemowa, eliminująca potrzebę wymiany telefonu czy nawet martwienia się o jego ewentualną naprawę, bo to producent zajmuje się konserwacją. Zaś dla osób, które są długoletnimi abonamentami i nie uszkodzą smartfona, przygotowano miesięczne zniżki za każdy taki rok. Ogólnym celem jest oczywiście zmniejszenie ilości elektrośmieci poprzez długie użytkowanie smartfona.

Okres subskrypcji wynosi od trzech do nawet sześćdziesięciu miesięcy, a po początkowej kaucji w wysokości 90 euro płacimy już tylko miesięczne opłaty. Przy planie 60-miesięcznym ta opłata wynosi 21 euro, czyli 1260 euro za cały czas trwania subskrypcji. Przy utrzymaniu telefonu w idealnym stanie, ta opłata będzie niższa i ma wynosić około 1000 euro. Jeśli jednak zerkniemy na ceny Fairyphone 4… to o wiele, wiele więcej niż trzeba za niego zapłacić w sklepie (wariant 6/128 GB kosztuje 579 euro lub 649 za 8/256 GB). Dodatkowo standardowo producent oferuje 5-letnia gwarancję. Jakie są więc dodatkowe korzyści? Oprócz ratowania planety… trudno powiedzieć. Firma zapewnia przecież łatwy dostęp do komponentów i łatwą naprawę swoich sprzętów.