WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Fałszywe leki na Ebolę

W momencie wybuchu epidemii Eboli w Afryce, wszyscy chcą tylko jednego- znalezienia lekarstwa. Wielu naukowców nad tym ciężko pracuje, jednakże inni próbują to wykorzystać. Istnieją firmy, które oferują zabiegi chroniące i zapobiegające przed chorobą. Ale nie dajcie się zwieść- nie ma skutecznego leczenia, firmy próbują Ciebie tylko oszukać!

FDA (Agencja Żywności i Leków) wysłała pisemne ostrzeżenia do trzech firm, które miały w ofercie tego typu rzeczy. Mają one w trybie natychmiastowym usunąć je ze sprzedaży. List został wysłany do Natural Solutions Foundation, TERRA International LLC oraz Young Living. Ich produkty sprawiają wrażenie skutecznych, ale żaden z nich nie został zatwierdzony przez Agencję. Jest to poważne naruszenie ustaw, które dają prawo FDA do zatwierdzania leków. Agencja mówi w oświadczeniu:

Niestety, w przypadku wybuchu epidemii, fałszywe produkty prawie zawsze się pojawiają.

Natural Solutions Foundation oferuje dwa „innowacyjne leki”- Hemp Oil oraz Nano Silver. W filmie opublikowanym na YouTube, zatytułowanym “None Need Die from Ebola”, kobieta (doktor Rima Laibow ) mówi, że Nano Silver dezaktywuje wirusy chorób takich jak HIV, H5N1 i Eboli. CV pani doktor jest imponujące, ale warto zauważyć, że na swojej stronie pisze ona o smugach chemicznych, które mają zmienić naszą genetykę. Sami sobie odpowiedzcie, na ile ona jest godna zaufania.

Jeszcze śmieszniej robi się z firmą dōTERRA International LLC, oferuja ona olejki eteryczne, które mają zwalczać skutecznie owrzodzenie, grzybicę, brodawki oraz… Ebolę. Komedia.

Firmy mają 15 dni na odpowiedzenie na list. W przypadku braku reakcji grozi im zajęcie produktów a także sprawa sądowa.

Źródło: http://www.popsci.com/, zdjęcie: http://commons.wikimedia.org/