Zastanawialiście się kiedyś co rząd ukrywa przed nami? Czego nam nie chcą powiedzieć? W jaki sposób nas inwigilują? Fałszywe wieże komórkowe mogą być odpowiedzią na część pytań.

W odpowiedzi na przecieki o rządowych inwigilacjach ludności, pojawiło się mnóstwo super zabezpieczonych telefonów. Jednym z nich jest produkt firmy ESD- CryptoPhone 500, który oparty jest na Galaxy S III. Jego użytkownicy odkryli, że na terenie USA znajduje się 19 nieprawdziwych wież komórkowych. Nie wiadomo je obsługuje, ale w czerwcu departamenty policji w 15 stanach dopuściły takie rozwiązania, które zostały nazwane „stingrays” (płaszczki). Prezes ESD mówi:

Nie jest jasne, kto jest odpowiedzialny za te wieże. Wiele z nich znajduje się w bazach armii.

Wieże są radiowymi komputerami, które zdolne są do omijania wbudowanych zabezpieczeń. W ramach testów, Goldsmith wziął trzy telefony ( iPhone, Galaxy S4 oraz CryptoPhone) na wycieczkę obok rządowej placówki. Dwa pierwsze telefony zmieniły sieć 4G na 3G, a ten ostatni zaczął świecić się jak choinka bożonarodzeniowa. Zdecydowanie coś jest nie tak! Z pewnością potrzeba czasu, aby dowiedzieć się kto stoi za wykorzystywaniem fałszywych wież komórkowych. Jednakże oczywiste jest, że znacznie wzrosło znaczenie przechwytywania sygnałów komórkowych.

Źródło: http://www.engadget.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!