WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Fani LEGO i Fiata 500! Możecie już kupić coś specjalnego

Fani LEGO i Fiata 500! Możecie już kupić coś specjalnego

Chociaż trudno to wytłumaczyć, motoryzacja i klocki LEGO jakoś dziwnie idą ze sobą w parze. Potwierdza to kolejny produkt firmy, który skłania się w stronę Fiata 500.

Tuż obok Mini Coopera i Volkswagena Beetle, Fiat 500 jest jednym z kultowych europejskich samochodów, które dorzuciły swoje trzy grosze do historii motoryzacji. Wszystkie trzy samochody mają dwie cechy – są niewielkie, mają charakterystyczny styl… i teraz już swoje własne zestawy Lego Creator Expert.

Fiat 500 był tym ostatnim, który doczekał się oficjalnego zestawu w ramach wyjątkowej serii, choć wcześniej oczywiście był dostępny w tradycyjnym wydaniu.

Fiat 500 Lego Creator Expert jest dostępny m.in. w USA w cenie 89,99 dolarów. Zestaw jest oparty na oryginalnym Fiacie 500F z lat 60. i ma bardzo rozpoznawalny bladożółty odcień. Mierzy ponad 11 centymetrów wysokości, 24 centymetrów długości 11 centymetrów szerokości.

Składa się na niego 960 klocków, które nadają Fiatowi 500 w tym wydaniu niezwykłą szczegółowość z działającym bagażnikiem z walizką, dopracowanym wnętrzem, czy możliwością otwarcia dachu, drzwi, maski i wspomnianego bagażnika.