Reklama

Far Cry Frenzy, darmowa odsłona serii coraz bardziej realna

far cry frenzy

Ubisoft Forward startuje 12 czerwca o godzinie 21:00. Czy to właśnie wtedy zobaczymy Far Cry Frenzy?

Far Cry Frenzy wpisuje się w plany Ubisoftu

Ubisoft jakiś czas temu przedstawił swoją nową politykę dotyczącą sprzedaży gier. Firma zauważyła, że wysokobudżetowe, płatne gry stanowią około 40 procent ich przychodów i nie są one już głównym źródłem dochodu. Tego typu gry dalej będą wychodzić, ale Ubisoft daje teraz deweloperom większe budżety i więcej czasu na spokojne ich tworzenie. Pieniądze w międzyczasie będą brały się z innych miejsc. Gracze uwielbiają mniejsze tytuły oraz bezpłatne, wysokobudżetowe produkcje. Brawlhalla i Just Dance zarabiają spore pieniądze, a zapatrzone w Call of Duty Warzone Ubi już planuje darmową wersję Tom Clancy’s The Division Hearthland. Zdaje się jednak, że to nie wszystkie darmowe gry, jakie się pojawią.

Edytor map Far Cry 5 zaskoczył

Pamiętacie edytor map z Far Cry 5? To, co gracze stworzyli dzięki tej zawartości, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wystarczy dać graczom swobodę i prosty edytor, a sami stworzą sobie lokacje, na których będą się godzinami zagrywali. A jak więcej osób, będzie grało w twój tytuł, tym masz większą szansę potem sprzedać im płatną zawartość… Wracając jednak do map stworzonych w Far Cry 5 – wiedzieliście, że udało się nawet odtworzyć słynny de_dust 2 z Counter-Strike?

Czytaj też: Wyciek Battlefield 2042! Ogromne mapy, ponad setka graczy i… wingsuit!

Zdołano również odtworzyć lokacje z GoldenEye 007 czy pierwszego Far Cry’a!

Potencjał w tworzeniu tego typu zawartości jest ogromny i dziwnym by było, gdyby Ubisoft nie wykorzystał tego pomysłu do czegoś większego…

Far Cry Frenzy – co wyciekło?

O tajemniczym Far Cry Frenzy słyszymy już od jakiegoś czasu, ale dotychczasowe, pojedyncze informacje nie pozwalały wprost potwierdzić tego czy jest to zmyślony tytuł, czy rzeczywiście Ubisoft nad czymś pracuje. W tej chwili jednak jest już kilka wskazówek, co do tego, że gra istnieje.

Czytaj też: Sprzedaż gier na PlayStation uświadomi Was, w co ludzie naprawdę grają

Pierwsze informacje o grze pochodzą z 2019 roku, kiedy to jeden z użytkowników Reddita twierdził, że widział Far Cry Frenzy, które będzie darmowym tytułem nastawionym na rozgrywkę online. W grze mogłoby uczestniczyć 12 graczy, którzy bawiliby się na mapach stworzonych przy pomocy edytora. Tytuł dostępny byłby tylko w wersji cyfrowej i ważyć miałby 27 GB. Wiadomo także, że Ubisoft opóźnił premierę gry.

Kilka dni temu na reddicie Far Cry 6 zobaczyliśmy za to logo Far Cry Frenzy.

https://www.reddit.com/r/farcry6/comments/nshwsv/anyone_here_excited_for_e3/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Trzeba przyznać wprost, że jest ono dość proste i mogłoby zostać stworzone nawet przez początkującego grafika. To jednak nie koniec, bo wczoraj udostępniono zrzut ekranu z edytora map, który opisany jest jako „Far Cry Frenzy Editor”.

https://www.reddit.com/r/farcry6/comments/nvroo9/e3_this_weekend/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Dalej można mieć wątpliwości, ale najciekawsze z tego wszystkiego jest to, iż Ubisoft Berlin na swojej stronie internetowej wspomina o swoim wkładzie w serię Far Cry. Deweloperzy piszą o inspirujących doświadczeniach growych, które sprawią, że każdy poczuje się częścią społeczności Far Cry. Chcą stworzyć „miejsce” dla fanów sieciowych shooterów z otwartym światem. Seria Far Cry w swoim podstawowym założeniu jest gra dla pojedynczego gracza, więc o czym może być tutaj mowa? Czyżby Far Cry Frenzy był prawdziwy i powstawał po kryjomu u naszych zachodnich sąsiadów? Cóż, najbliższa szansa, aby się o tym przekonać, to wspomniany 12 czerwca, kiedy rozpocznie się konferencja Ubisoft Forward. Tegoroczne, cyfrowe E3 może przynieść wiele niespodzianek, a FF:F to być może pierwszą z nich!