Far Cry New Dawn przypomina Far Cry Instincts. Ale czym jest Far Cry Instincts?

Nowy Far Cry to kolejny spin-off serii. Mieliśmy już Far Cry Primal, który odbywał się wieeele lat temu. Piąta część nawet otrzymała duże dodatki, które starczały na kilka godzin zabawy i przy okazji bardzo mocno zmieniały klimat gry. No bo, w której innej produkcji raz byliśmy w USA, by za chwilę przenieść się na Marsa czy do Vietnamu? Nie wspominając już o walce z zombie?

Autorzy serii Far Cry od zawsze mieli dużo pomysłów na to, gdzie można umieścić grę lub co tym razem niesamowitego spotka gracz. Postapokaliptyczny świat, który czeka na nas w New Dawn to na pewno nie jest to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. A tutaj jeszcze ponadto dowiadujemy się, że gra kontynuuje jedno z zakończeń Far Cry 5!

Czytaj też: Dinozaury z Horizon: Zero Dawn wyglądały początkowo… zabawnie

Seria jest z nami już od 23 marca 2004 roku, kiedy to na komputery PC trafiła pierwsza część przygotowana jeszcze przez ludzi z Cryteka. Jeśli byliście w tym czasie tylko graczami PC, to mogła ominąć Was informacja o tym, że rok później pojawił się Far Cry na pierwszego Xboksa! W produkcji była również edycja na PlayStaiton 2, ale ją anulowano.

Czym był Far Cry Instincts? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zwykły port na konsole. Tak jednak nie jest. Gra oferuje o wiele więcej zawartości. Mamy tutaj nowe misje, pojazdy oraz dużo większy teren. Instincts, które wyszło 27 września 2005 roku, doczekało się nawet dodatku Evolution. Ten za to zadebiutował 28 marca 2006 roku.

To co było również charakterystyczne dla Far Cry Instincts to to, że główny bohater posiadał nadprzyrodzone moce. Jak widać już od początku w serii gościły przedziwne rozwiązania. Dodatek do gry za to skupiał się właśnie na walce z takimi przeciwnikami jak my sami.

Wróćmy jednak do Far Cry New Dawn. Okazuje się bowiem, że gra również oferuje nam kilka takich „ulepszeń”. Są one podobne do tego co mogliśmy zobaczyć ponad dekadę temu. Jeśli odpowiednio długo będziemy grali w New Dawn to odblokujemy umiejętności takie jak np. podwójny skok. Czyżby Far Cry New Dawn miało nie być ostatnią częścią i wkrótce ta postapokalipsa otrzyma dodatek z superbohaterami? Wcale by mnie taki setting świata nie zdziwił.

Czytaj też: Anthem najlepiej sprzedającą się grą lutego w PlayStation Store – kto na drugim miejscu?

Źródło: kotaku.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej