WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

FedEx celowo odmówił dostarczenia smartfonu Huawei do USA

O aferze związanej z FedEx i Huawei. Firma kurierska odmówiła dostarczenia dwóch paczek ze smartfonami Huawei do USA. Tłumaczyła się ona błędem ludzkim i przypadkiem. Teraz najnowszy raport mówi, że było to jednak celowe działania firmy.

Dziennikarze z brytyjskiego PC Mag, po zrecenzowaniu Huawei P30 w Wielkiej Brytanii, chcieli przesłać smartfon do swojego oddziału w USA. Paczka została wysłana za pomocą Parcelforce i przekazana FedExowi. Aby taka przesyłka przeszła przez rynek międzynarodowy to trzeba podać model samrtfona a nawet numer IMEI.

Czytaj też: Google Play vs App Store – co przynosi więcej zysków?

FedEx, Huawei FedEx, huawei, paczka FedEx, paczka FedEx USA, huawei USA, ban Huawei, sankcje Huawei, Fedex paczka z Huawei

Po przybyciu paczki do Indianapolis została ona odesłana do Wielkiej Brytanii. Z dołączonej notatki wynika, że FedEx odmówił jej przyjęcia ze względu na obecność smartfona Huawei w środku. Ma to ścisły związek z sankcjami nałożonymi przez USA.

FedEx i Parcelforce nie skomentowały tej sytuacji. Odezwał się za to UPS, który powiedział, że z przyjemnością dostarczy przesyłkę. FedEx nadinterpretuje prawo i tym samym sam sobie strzela w stopę. Przez to najpewniej straci klienta, jakim jest Huawei.

Czytaj też: Tajemniczy smartfon Xiaomi pojawił się w TENAA

Źródło: Gizchina