WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Fenomenalne zdjęcia „Piękna rozpadu” pokazują, że natura zawsze zwycięża

Niemiecki fotograf Michael Shwan udostępnił właśnie swoją nową galerię „The Beauty of Decay” (z ang. „Piękno Rozpadu”), która przedstawia po prostu zachwycającą stronę natury.  

Najpierw jednak kilka słów na temat samego autora. Urodzony w 1988 roku Shwan zawsze pasjonował się fotografią, ale początkowo kształcił się w zakresie inżynierii ze szczególnym uwzględnieniem nauki o materiałach. Wygląda na to, że to opłaciło się, ponieważ wykształciło w nim zainteresowanie fundamentalnymi właściwościami materiałów, które na poniższych fotografiach są istną podstawą dla estetyki naturalnej degradacji i rozkładu w warunkach polowych.

Poniższe fotografie z albumu Shwan wykonywał w czasie swoich podróży po Europie z uwzględnieniem odwiedzania porzuconych i często też zapomnianych budynków. Odwiedził m.in. zapuszczony zamek w Polsce, czy pięciogwiazdkowy hotel w Portugalii pogrążony w ruinie, będąc w stanie uchwycić piękno architektury, która po prostu się marnuje.

„Większość ludzi w mieście śpieszy się i nie ma czasu, aby spojrzeć w przeszłość” – pisze Schwan. „Chcę im przypomnieć o historii”.

Czytaj też: O  tegorocznych Oscarach słów kilka

Źródło: New Atlas
Zdjęcia: michaelschwan.de