Najnowsza wiadomość ucieszy miłośników klasycznych Ferrari

Najnowsza wiadomość ucieszy miłośników klasycznych Ferrari

Zła wiadomość? Ferrari utraciło prawa do designu samochodu 250 GT, który był dla marki czymś kultowym. Dobra? Kształty 250 GT dzięki temu powrócą.

Przenosimy się do 2018 roku, kiedy to firma Ares Design z Włoch ogłosiła plany konwersji egzemplarzy Ferrari 812 Superfast na modele 250 GTO. Mowa więc po prostu o przerobieniu nadwozia nowoczesnego wydania 812 Superfast tak, aby przypominał kształty 250 GTO.

Nie będzie to trudne z długą maską i konfiguracją silnika z przodu, jaką szczyci się 812 Superfast. Nowe 250 GTO nie byłyby replikami, a jedynie projektami, które czerpałyby garściami z tego legendarnego modelu. Pierwszy problem na drodze tej inicjatywy? Ferrari, które rzekomo rozpoczęło postępowanie w tej sprawie.

Najnowsza wiadomość ucieszy miłośników klasycznych Ferrari

Ares Design wygrało jednak prawny bój przez klauzulę w EUIPO, która sprowadza się do wykorzystania lub utraty wartości intelektualnej – tutaj designu 250 GTO. Argumentowano, że Ferrari nie używało go w nowych samochodach od lat sześćdziesiątych, co sprawia, że jej „własność” nie jest już „jej”.

Czytaj też: Obejrzyj jak zmieniał się Chrysler 300

Finalnie Ares Design może się zająć tworzeniem nowoczesnych 250 GTO na bazie 812 Superfast, ale Ferrari nie straciło całkowicie praw do klasycznej stylistyki GTO. Czekamy tym samym na ogłoszenie firmy co do produkcji, która ma ponoć wynieść zaledwie 10 egzemplarzy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News