Co z FidelityFX Super Resolution, czyli odpowiedzią AMD na DLSS?

FidelityFX Super Resolution, odpowiedz AMD na DLSS?

Tak to już jest w segmencie technologii, że konkurujące ze sobą firmy muszą od czasu do czasu inspirować się rywalami. Tak też jest z AMD i technologią FidelityFX Super Resolution, która jest odpowiedzią na DLSS NVIDIA?

Domniemany debiut FidelityFX Super Resolution AMD

O DLSS, będącej już w wersji 2.0, poczyniłem ostatnio artykuł, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje na temat tego, czym DLSS jest i jak działa. To ważne, bo FidelityFX Super Resolution będzie podobnym rozwiązaniem, ale dostępnym tylko dla kart AMD Radeon.

Czytaj też: Takiego GeForce RTX 3090 z turbiną jeszcze niebyło. Oto dzieło EMTEK
Czytaj też: Nvidia wymaga już podania TGP kart RTX 3000
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Nvidia GeForce RTX 3080 Ti?

Oczywiście w tym zastosowaniu w grę wejdzie również sztuczna inteligencja, ale w gruncie rzeczy, nie znamy szczegółów na temat tego rozwiązania od AMD.

Teraz wedle informacji na Prohardvare, możemy oczekiwać, że AMD wprowadzi na rynek FidelityFX Super Resolution “tego lata”, a razem z aktualizacją doczekamy się dwóch funkcji – FidelityFX SR i Radeon Boost.

Czytaj też: ZOTAC GeForce RTX 3060 pojawił się w sklepach
Czytaj też: Chińscy górnicy kryptowalut korzystają z laptopów z RTX 3000
Czytaj też:
PNY prezentuje GeForce RTX 3060 z dziwną nazwą

Ten drugi zamiast sztucznej inteligencji, wykorzysta po prostu mechanizm do zmniejszania jakości na bieżąco, wtedy kiedy ta nie jest potrzebna, aby zwiększyć płynność gry w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będzie bardziej rozpowszechniony, bazując tylko na aktualizacji sterownika, a nie całej gry, jak w przypadku FidelityFX Super Resolution.