Reklama

FIFA 21 w Xbox Game Pass dostępna, a tu już kolejna zapowiedź gry w abonamencie

FIFA 21, Xbox Game pass

Microsoft nie zwalnia tempa jeśli chodzi o wprowadzanie do Xbox Game Pass nowych gier. Potwierdzono kolejne produkcje w ofercie.

FIFA 21 + Xbox Game Pass = <3

Co nowego w Game Passie? Posiadacze konsol, pecetów oraz użytkownicy chmury mogą się cieszyć z kilku nowych pozycji w ofercie. Dzięki współpracy Microsoftu i Electronic Arts, do oferty Xbox Game Pass (dzięki temu, że EA Play wchodzi w jej skład), otrzymamy doskonale znaną wszystkim FIFA 21. Produkcja dostępna będzie tylko dla osób grających na konsolach Xbox One, Xbox Series S oraz Xbox Series X. Zagrają również posiadacze PC. FIFA 21 nie będzie dostępna poprzez chmurę, a szkoda, bo tytuł wydaje się być idealną pozycją, aby na zbliżających się wakacjach pograć z kimś w deszczowy dzień na tablecie.

Czytaj też: Mody do Resident Evil Village już są, a premiery jeszcze nie było

Warto pamiętać, że tegoroczna FIFA 21 trochę różni się, jeśli chodzi o jej konsolowe wydanie. Na Xbox One i PC otrzymamy starszą wersję tytułu przeznaczoną na poprzednią generację konsol. Tylko użytkownicy Xbox Series S i Xbox Series X zagrają w nextgenowe wydanie. Na obu konsolach Xbox Series zobaczymy lepsze modele zawodników, wspaniale animowane włosy, lepszą fizykę ciuchów oraz nowe oświetlenie. Gra na Series S działa w 2080p i 60fps, a na Series X w 2160p i 60fps.

Strasznie i ekstremalnie

To jednak nie koniec atrakcji w Xbox Game Pass. Do usługi trafiły także takie tytuły jak Outlast 2 od Red Barrels oraz Steep od Ubisoftu. Jeśli chodzi o szczegóły wydania Outlast 2 – produkcja ponownie korzysta z mechanik oryginalnej odsłony, zmuszając gracza do patrzenia na świat przez obiektyw kamery. Gdy nagle coś przebiegnie nam przed nosem, można się naprawdę przerazić. Przyznam, że mnie trochę ta mechanika wymęczyła, ale fani dobrego horrorów będą zachwyceni.

Outlast 2 w ramach abonamentu Xbox Game Pass dostępny będzie na komputerach PC, konsolach Xbox One oraz Xbox Series, a nawet poprzez chmurę. Jeśli jesteście posiadaczami sprzętu z iOS, to sprawdźcie, czy nie dostaliście zaproszenia do testów usługi grania przez Xbox xCloud. Możliwe, że już możecie testować te rozwiązanie. Warto jeszcze dodać, że posiadacze Xbox Series X oraz Xbox One X mogą liczyć na rozdzielczość 4K.

Czytaj też: Mass Effect Legendary Edition na Xbox Series w 120fps, a na PS5 nie. Dlaczego?

Ostatnią grą dodaną do Xbox Game Pass jest wspomniane już Steep, czyli szaleńcza zabawa w zimowe sporty ekstremalne. Produkcja była rozwijana przez długi czas, więc jeśli kiedyś nie przypadła Wam do gustu, to być może warto dać jej drugą szansę? Wiele sezonów gry oraz takie dodatki jak „X Games” czy „Droga do Olimpiady” zapewnią sporo godzin zabawy. Tytuł dostępny jest w ramach usługi grania poprzez chmurę oraz na konsolach Xbox One i Xbox Series.

W przypadku Steep mamy nietypową sytuację, jeśli chodzi o kwestie techniczne. Musicie bowiem wiedzieć, że w ramach akcji FPS Boost, Microsoft regularnie ulepsza starsze tytuły z Xbox One, tak aby na konsolach Xbox Series oferowały lepszą jakość zabawy, w kwestii płynności. Co jednak tutaj zaskakuje – posiadacze mocniejszego Xbox Series X mogą liczyć na 1800p oraz 30 klatek na sekundę. Co zaoferowano w ramach FPS Boost posiadaczom Xbox Series S? Posiadacze słabszej konsoli zagrają w 60 klatkach na sekundę! Co prawda w jakości 1080p, ale… też bym chciał taką opcję na Series X!

Conan już nadchodzi

Do Xbox Game Pass zmierzają już jednak kolejne tytuły. Studio Funcom poinformowało o tym, że ich Conan Exiles wkrótce pojawi się w usłudze Microsoftu. Kiedy? Tego dokładnie nie podano. Wiadomo jednak, że tytuł ma być dostępny na komputerach PC oraz konsolach Xbox. Posiadacze konsol Xbox Series X odpalą grę w 1440p wraz z większym zagęszczeniem roślinności, poprawionym zasięgiem rysowania obiektów oraz dobrze wyglądającymi cieniami.

https://twitter.com/ConanExiles/status/1390397466470670336?s=20

Sam ostatni raz próbowałem Conan Exiles jeszcze, gdy był dostępny w ramach PlayStation Plus. PlayStation 4 wyło przy tej produkcji… bardzo. Oprawa graficzna również nie zachwycała i gra była niestabilna. Ciekawe czy do tej pory udało się usprawnić kod gry, a nowa generacja konsol pozwoli zagrać w dobrej jakości?

Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia gry do oferty Xbox Game Pass, ogłoszono także nowy dodatek – Isle of Siptah.

https://twitter.com/ConanExiles/status/1390398968908156930?s=20