WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Film Borderlands – wiemy kto stanie za kamerą

Lionsgate przygotowuje adaptację serii gier Borderlands. Teraz wiemy, kto wyreżyseruje film.

Lionsgate ogłosiło, że Eli Roth stanie za kamerą nowego filmu będącego adaptacją serii gier wideo Borderlands. Za scenariusz odpowie Craig Mazin, który wygrał nagrodę Emmy za najlepszy scenariusz za serial Czarnobyl. producentami wykonawczymi zostali Randy Pitchford szef Gearbox Software i Strauss Zelnick. Za stworzenie filmu odpowie Lionsgate i Arad Productions. A według informacji więcej szczegółów poznamy na PAX East.

Akcja gry toczy się na jałowej planecie Pandora, na którą przybywa bohater w poszukiwaniu Skarbca i ukrytego w nim tajemniczego artefaktu. Po drodze rozwiązuje problemy lokalnej społeczności i walczy z Bandytami. Borderlands to jedna z najbardziej popularnych serii gier ostatnich lat, a jej wyjątkowa oprawa graficzna nadal zachwyca fanów.

Roth wypowiedział się na temat angażu na stanowisko reżysera. Jest bardzo podekscytowany możliwością tworzenia czegoś w świecie Borderlands i chwali scenariusz. Zapewnia, że z takimi twórcami, z jakimi będzie współpracował przy projekcie stworzy coś wyjątkowego i fascynującego. Pozostaje tylko czekać na kolejne informacje.