Reklama
aplikuj.pl

Filmy 4K na YouTube tylko dla tych, którzy zapłacą? Nad tym może teraz pracować Google

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

YouTube Premium, choć nieustannie promowane przez Google, nadal nie przyciąga tak wielu osób, jakby tego chciano. Dlatego firma szuka innego sposobu. Jakiego?

Google może zmusić nas do kupienia YouTube Premium. W jaki sposób? Ograniczając dostęp do filmów 4K

Jak obecnie gigant z Mountain View zachęca do wykupienia YouTube Premium? Oprócz licznych reklam są też działania bardziej „chamskie”, czyli umieszczanie większej ilości niemożliwych do pominięcia treści reklamowych gdzie tylko się da. Czy skutecznie? Trudno powiedzieć, bo Google niechętnie dzieli się jakimikolwiek statystykami. Jednak teraz jeden z użytkowników Reddita dostrzegł w mobilnej aplikacji YouTube prawdopodobnie kolejny sposób na pozyskanie nowych użytkowników.

Na opublikowanym przez niego zrzucie ekranu, który możecie zauważyć powyżej, pokazano menu wyboru jakości odtwarzanego materiału. Przy opcji 2160p (4K) znalazła się adnotacja „Premium. Dotknij, aby zaktualizować”. Pod wpisem pojawiły się również głosy innych, którzy również zauważyli u siebie coś takiego.

Aktualnie Google jeszcze nie potwierdziło swoich planów odnośnie do ograniczenia dostępu do treści 4K. Prawdopodobnie trwają dopiero testy, czy takie coś ma w ogóle sens. O ile na telefonach raczej nikomu nie zrobi to różnicy, to na komputerach i telewizorach już tak. Tylko czy klienci będą chcieli płacić za dostęp do wyższej jakości?