WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Finalna wersja Audi E-Tron GT zadebiutuje dopiero za rok

Ciągle nie do końca oficjalnie, ale bardzo prawdopodobne. Podczas targów w Los Angeles w 2020 roku prawdopodobnie Audi ujawni nam produkcyjną wersję E-Tron GT.

Warto przypomnieć, że Audi zaprezentowało koncepcję E-Tron GT rok temu i zebrało wtedy pozytywne opinie fanów i mediów na temat swojego całkowicie elektrycznego pojazdu w stylu coupe. Jeszcze na początku tego tygodnia ten niemiecki koncern ujawnił wariant E-Tron Sportback podczas edycji tego samego wydarzenia w 2019 roku, ale o tej wiemy już wiele. Nie to co o E-Tron GT.

Tak przynajmniej twierdzi serwis Autocar, który rozmawiał z Markiem Lichte, dyrektorem ds. projektowania w Audi podczas tegorocznego wydarzenia motoryzacyjnego w Los Angeles. Chociaż ten nie podał dokładnych szczegółów planów firmy, to powiedział, że „za jeszcze rok zaprezentuje jej coupe”.

Biorąc pod uwagę plany Audi dotyczące wprowadzenia E-Tron Sportback na rynek europejski wiosną 2020 roku prawdopodobnie bezpiecznie jest założyć, że pierwsze dostawy czterodrzwiowego E-Tron GT rozpoczną się wiosną 2021 roku. Oczywiście jest to tylko założenie oparte na aktualnej strategii wydania modelu firmy.

E-Tron GT będzie mniej więcej wielkości dzisiejszego A7 i będzie miał równie elegancki kształt nadwozia oraz sportowy profil boczny w połączeniu z jeszcze krótszym zwisem z przodu, co zapewni bardziej agresywną postawę. Koncepcja GT ujawniona rok temu miała płaską podłogę z akumulatorem 90 kWh, który zajmował całą powierzchnię podpodłogową między osiami. Zasięg prototypu szacuje się na prawie 400 kilometrów w cyklu testowym WLTP. Szczytowa moc tej koncepcji wynosi 582 koni mechanicznych.

ŹRÓDŁO: Motor1