Firma Nintendo w USA jest bardzo szanowana. Jest to jedyny producent gier i konsol w TOP 10 firm.

Którą firmę tworzącą konsole najbardziej lubicie? Przydałyby sie w Polsce takie badania, które wskazałyby, który producent jest przez nas najbardziej lubiany. Póki co, pozostają nam jednak tylko i wyłącznie dane z USA. Jakie firmy najbardziej lubią Amerykanie? Kto ma u nich „szacun”?

Czytaj też: Wolfenstein: Youngblood na Nintendo Switch będzie w pudełku, ale bez kartridża…

Największe w historii badania korporacji w USA pozwoliły wyłonić dziesięć najbardziej cenionych firm w tym kraju. Oto lista TOP 10:

  1. Netflix
  2. Hershey
  3. Whirlpool
  4. Rolex
  5. McCormick & Company
  6. Barnes & Noble
  7. Hasbro
  8. Costco Wholesale
  9. Nintendo
  10. The LEGO Group

Pierwsze miejsce zajmuje Netflix. Skoro firma jest popularna u nas, a mamy mniejszy wybór filmów i płacimy więcej to, co dopiero o usłudze streamingowej muszą mówić Amerykanie? Drugie miejsce to natomiast producent wielu słodkości. No tak, taka firma od razu kojarzy się z czymś przyjemnym. No chyba, że ktoś patrzy na skład i kalorie. Wtedy przestaje się robić przyjemnie. Bardzo ciekawi mnie natomiast, co na trzecim miejscu Whirpool…

Znalazł się również akcent growy. Na dziewiątym miejscu znalazło się Nintendo. Firma ze swoim Switchem w końcu odrabia straty Nintendo Wii U i rozkochuje w sobie kolejnych klientów. Dobrą politykę firmę mogę nawet sam potwierdzić, bo nigdy ich gry czy konsole mnie nie interesowały, a teraz tylko czekam na potwierdzenie lub obalenie plotek o nowych wersjach Switcha i lecę do sklepu.

Gdzie jednak w tym wszystkim Sony i Microsoft? Tego niestety nie wiemy. Sony mogło podpaść niektórym za brak crossplayu, chociaż nie wydaje się, żeby to był aż tak duży problem. A co z Microsoftem i Xboksem One? MS przecież ostatnio stale wyciąga rękę do graczy oferując nowe, świetne rozwiązania. Cóż, to najwidoczniej za mało. Ludzie i tak wolą Pstryka i jego bohaterów.

Czytaj też: Emulator Dolphin dla Gamecube i Wii z przeglądarką serwerów

Źródło: dualschockers.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!