WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Fitbit prezentuje opaskę Charge 3

Fitbit zaprezentował właśnie Charge 3, czyli opaskę do monitorowania aktywności. Wyróżnia się ona dużą baterią oraz bardzo zaawansowanymi czujnikami i algorytmami.

Charge 3 wykonany został z aluminium lotniczego i posiadać wyświetlacz ze szkłem Gorilla Glass 3. Ekran dotykowy OLED jest o 40% większy i znacznie jaśniejszy od poprzednika. Opaska jest wodoodporna a bateria pozwala na pracę do siedmiu dni bez konieczności ładowania. Nowością jest czujnik SpO2, który oszacuje poziom tlenu we krwi i pozwala w wykrywaniu takich rzeczy jak bezdech senny. James Park, współzałożyciel i dyrektor generalny Fitbit, mówi:

Charge 3 bazuje na sukcesie najlepiej sprzedającej się linii Charge. To nasza najbardziej innowacyjna opaska, oferująca wyjątkowo smukły, wygodny i wysokiej jakości design oraz zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności, których oczekują nasi użytkownicy. Charge 3 zachęci obecnych użytkowników do zaopatrzenia się w najnowszy model i pozwoli dotrzeć do nowych, którzy szukają eleganckiego, urządzenia monitorującego aktywność w formie opaski fitness. Nasze zaangażowanie w wybory konsumentów i umiejętność spełniania wymagań milionów użytkowników, pozwala nam rozszerzać udziały na rynku urządzeń monitorujących aktywność, poprzez oferowanie szerokiej gamy produktów, od opasek fitness po smartwatche.

Charge 3 zostanie wprowadzony w Polsce do sprzedaży w październiku 2018 roku. Jego cena ma wynosić 149,5 euro (ok. 650 zł). Będzie dostępna także specjalna edycja opaski w cenie 169,95 euro (ok. 740 zł).

Samsung ujawnia zegarki Galaxy Watch

Źródło: Materiały prasowe