Reklama
aplikuj.pl

Fitbit Versa 4 i Sense 2 oficjalnie zapowiedziane. Przyjrzyjmy się im bliżej

Fitbit Versa 4 i Sense 2 oficjalnie zapowiedziane. Przyjrzyjmy się im bliżej

Fitbit zaprezentował swoje dwa nowe smartwatche — Versa 4 i Sense 2. Podczas gdy ten pierwszy skupiony jest na fitnessie, drugi większy nacisk kładzie na zdrowie.

Co mają do zaoferowania smartwatche Fitbit Versa 4 i Sense 2?

Jeśli chodzi o samą konstrukcję, mamy tutaj kwadratowe ekrany z zaokrąglonymi rogami. Oba modele z zewnątrz prezentują się tak samo. Działają w systemie Fitbit OS, a także charakteryzują się lżejszym i cieńszym korpusem względem poprzedników. W obu modelach znajdziemy fizyczny przycisk, który umożliwia łatwiejszą obsługę podczas intensywnych ćwiczeń. Oba są także wyposażone Mapy Google i Portfel Google dla większej funkcjonalności. Fitbit Versa 4 i Sense 2 dostały baterie wystarczające na ponad 6 dni pracy, całodobowe monitorowanie tętna wraz ze statystykami w czasie rzeczywistym.

Nastawiony na fitness Fitbit Versa 4 oferuje obsługę 40 trybów sportowych, które można aktywować bezpośrednio. Wyposażono go ponadto w GPS i przeszło 1000 sesji treningowych za pośrednictwem Fitbit Premium. Versa 4 pozwala na bardzo szczegółowe monitorowanie snu, a także dziennej aktywności z opcją informowania, kiedy powinniśmy odpocząć.

W porównaniu do swojego poprzednika Sense 2 zapewnia całodzienne zarządzanie stresem dzięki nowemu czujnikowi ciągłego EDA — pozwala na to czujnik Body Response. Wykorzystuje on  zmienność tętna i temperaturę ciała do pomiaru poziomu stresu.Fitbit Stress Management Score zapewnia lepszy wgląd w informacje i prowadzi użytkowników do podjęcia działań mających na celu zmniejszenie stresu. Ta funkcja jest jednak dostępna tylko dla członków Fitbit Premium.  Oprócz tego na pokładzie znajdziemy funkcje monitorujące stan zdrowia, takie jak SpO2, częstość oddychania i tętno spoczynkowe. Urządzenie może zidentyfikować oznaki migotania przedsionków  za pomocą aplikacji EKG i algorytmu PPG.

Podczas premiery poznaliśmy też ceny urządzeń. Fitbit Sense 2 kosztuje 299,95 dolarów z 6-miesięcznym członkostwem Premium. Fitbit Versa 4 będzie sprzedawany w cenie 229,95 dolarów, również z 6-miesięczną subskrypcją Fitbit Premium. Oba modele zostaną wprowadzone na rynek jesienią tego roku