WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Flagowa karta NVIDIA RTX Titan na zdjęciach

Wolałbym wprawdzie pisać o następcy GTX 1060, bo Nvidia zdecydowanie zapomniała się, przesuwając premierę modeli ze średniego segmentu na bok, ale lepsze to niż nic. Flagowa karta NVIDIA RTX Titan pojawiła się w kilku obiektywach, zapowiadając jednocześnie rychłą prezentację i premierę.

Nie ma wątpliwości, że na poniższych zdjęciach znajduje się właśnie model RTX Titan, bo wskazuje na to nie tylko ewidentny dowód (pudełko w rękach właściciela Linus Media Group), ale również połączenie bieli, czerni i złota, które jest charakterystyczne właśnie dla rodziny Titan. Chłodzenie z kolei wydaje się być wyjęte rodem z RTXa w wersji Founders Edition. Do tej pory niewiele zostało powiedziane na jej temat, ale możemy być pewni, że na jej pokładzie znajdzie się pełnoprawny rdzeń Turing TU102. Ten zaoferuje 4608 rdzeni CUDA w połączeniu z 12 GB pamięci GDDR6 na 384-bitowej magistrali, co jest “jedno-gigabajtową poprawą” topowego dziś RTX 2080 Ti.

Możemy również liczyć na 576 rdzeni Tensor i 72 RT (odpowiadających wspólnie za obliczenia związane ze sztuczną inteligencją). Na dokładne i potwierdzone informacje przyjdzie nam oczywiście jeszcze poczekać, ale nie wydaje mi się, że długo, bo tak liczne przecieki wskazują na rozpoczęcie kampanii marketingowej.

Czytaj też:  Karta GeForce RTX 2080 Ti FE padła w czasie testów jednego z serwisów

Źródło: Videocardz