WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford wyposaży swoich pracowników w egzoszkielety

Ludzie są ciągle ważną częścią podczas montażu samochodów. Praca tam nie jest łatwa – robienie w kółko tego samego może doprowadzić do wielu obrażeń. Także robotnikom często wysiadają plecy czy mają inne problemy zdrowotne.

Aby pomóc swoim pracowanikom, Ford wprowadzi do 15 zakładów montażowych egzoszkielety. Nazywają się one EksoVests i będą mogły z nich skorzystać osoby, które najczęściej pracują z rękami podniesionymi do góry. Egzoszkielet to tak naprawdę specjalna kamizelka, która nie posiada silnika ani baterii. Jest to urządzenie mechaniczne, które pasywnie wspiera ramię przejmowaniem ciężaru od 2,25 kg do 6,8 kg. Ford testował ten produkt przez 16 miesięcy w jednej ze swoich fabryk i odniósł on sukces – pracownicy korzystali z egzoszkieletu podczas 86% czasu swojej pracy.

Łącznie Ford dostarczy 75 takich egzoszkieletów, co nie jest aż tak dużą ilością, ale z pewnością ułatwi życie niektórym pracownikom. W przyszłości firma chce inwestować w tą technologię i ją rozszerzyć o nowe możliwości. A wszystko to jest robione dla wygody i bezpieczeństwa pracownika.

Źródło: https://www.engadget.com/