WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford Explorer 2020 zaoferuje przygodę w VR

Ford zdecydował się na ciekawą współpracę z firmą Holoride, w ramach której wyposażył swoje modele Explorer 2020 w systemy wirtualnej rzeczywistości (VR). Oczywiście nie skończy się na tym, że każdy z egzemplarzy otrzyma tego typu gadżet, bo jest to tak naprawdę pokaz możliwości nowych technologii. 

Czytaj też: Jak biega się tylko w ”spalinach” Hyundaia Nexo?

Zapytacie pewnie „jakich technologii?” i będzie to dobre pytanie. Wraz z rozwojem autonomicznych samochodów producenci zastanawiają się, jak „nieużyteczny” już kierowca-pasażer będzie spędzał czas w podróży. Chociaż każdy z nas znalazłby sobie zapewne zajęcie za autonomicznym kółkiem, to jednak producenci chcą, aby to samochód nam ją zapewniał.

Tak też będzie w ramach tego projektu, który (począwszy od 14 października) rozpocznie się w Universal CityWalk Hollywood. Będzie oferował przejażdżki w Ford Explorer 2020 z zestawami VR Holoride, które będą oferować rozrywkę w oparciu o film Frankenstein z 1935 roku. Pasażerowie będą musieli odbyć wirtualną podróż, zmierzyć się z potworami i pokonać przeszkody, aby przekazać wiadomość Frankensteinowi w nowej treści stworzonej przez Universal Monsters.

Holoride zaprojektował swoją technologię, aby dostosować się do ruchów pojazdu, aby zapobiec chorobie lokomocyjnej, co oznacza, że ​​samo doświadczenie  będzie pasować do każdego zakrętu, zatrzymania i przyspieszenia.

Czytaj też: Mercedes EQS drastycznie różni się od nowej Klasy S

Źródło: Engadget