WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ten Ford dostanie 27-litrowy silnik z czołgu o mocy 2500 koni

Ford Crown Victoria jest niespecjalnie powszechną dla tunerów platformą, ale nie przeszkodziło to Szwedowi, Danielowi Wernerowi, który ma w planach wsadzenie pod jego maskę silnika Rolls-Royce Meteor z czołgu.

Nasz główny bohater stanął przed zadaniem znalezienia czegokolwiek, co byłoby w stanie poradzić sobie z 27-litrowym silnikiem czołgowym V12, który kupił. Podstawa musiała być wytrzymała, ale też tania, a wybierany przez policję USA Crown Victoria Forda okazała się świetnym wyborem… z pozoru.

Podstawowe nadwozie nie zdałoby się bowiem na nic, dlatego mechanik wymienił cały przód Forda na ten z pickupa Chevroleta C10 po zastąpieniu części zawieszenia na elementy z Corvette C4 (via Motor1).

Nie jest to jednak jedyny problem, bo widoczny powyżej zapewniający 2500 koni mechanicznych 27-litrowy silnik Rolls-Royce Meteor wymaga konkretnego chłodzenia i dwóch wtryskiwaczy, które mogą dostarczać 24 litry paliwa na minutę.

Czytaj też: Dlaczego nowe Mercedesy AMG E63 S nie mają więcej mocy?

Projekt nie jest jeszcze ukończony, więc możecie go śledzić na profilu na FacebookuInstagramie i YouTube. Jego finalnym celem jest rozpędzenie tego napędzanego silnikiem czołgu samochodu do 321 km/h, ale problem wytrzymałości skrzyni biegów i przyczepności opon ciągle widnieje na horyzoncie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News