WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ford stosuje anty Uberowskie podejście do autonomicznych samochodów

Jak jakiś czas temu pokazał Uber, nie trzeba wiele aby zniszczyć publiczne zaufanie do autonomicznych samochodów. Ford wyciągnął z tego lekcję i twierdzi, że jako pierwszy sprawi, że ludzie zaczną ufać takim rozwiązaniom.

Firma przedstawiła właśnie mnóstwo informacji na temat tego jak szkoli kierowców oraz radzi sobie z wypadkami czy awariami systemów. Każdy z autonomicznych samochodów Forda będzie posiadał czarną skrzynkę, coś podobnego do tego w co są wyposażone samoloty. Firma aktualnie testuje swoje samochody w Miami i współpracuje przy tym z Postmates oraz Domino’s Pizza. W ramach sprawdzenia, jak ludzie reagują na takie auta, Ford przebrał kierowców za siedzenia (zdjęcie poniżej). Dzięki takim zagraniom firma będzie wiedziała w jaki sposób zmienić opinię publiczną.

Ford planuje rozpocząć produkcję autonomicznych samochodów do 2021 roku. Jest to później od konkurencji, która (np. GM) chce to zrobić już w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, to Ford jest najbardziej realistyczny i nie bierze udziału w tym wyścigu. Może to wyjść tylko z korzyścią dla kierowców.

Autonomiczny samochód Ubera był zamieszany w śmiertelny wypadek

Źródło: https://www.engadget.com