Reklama
aplikuj.pl

Fortnite wyleciał z AppStore i Google Play. Bo nie ma takiego zarabiania

fortnite google, fortnite google play, fortnite android

Epic Games postanowił zarabiać na Fortnite bez płacenia daniny sklepom z aplikacjami. Apple i Google w końcu nie wytrzymali i gra została wyrzucona z AppStore i Google Play. O ile w drugim przypadku to żaden problem, tak posiadacze iPhone’ów i iPadów w Fortnite mogą już nie pograć.

Zarabianie jest złe! Idą pozwy

Epic Games postanowił wprowadzić w Fortnite własny system płatności, z pominięciem systemów Apple i Google. Efekt tego był taki, że gracze mogli kupić taniej przedmioty w grze, firma na tym zarabiała, ale jednocześnie nie odprowadzała prowizji dla właścicieli sklepów z aplikacjami.

Taki ruch był do przewidzenia. W końcu Apple nie pierwszy raz wyrzuca ze sklepu aplikację, która próbuje zarabiać bez odprowadzania należnej daniny. Apple chyba nie spodziewał się jednak tego, że Epic Games zamiast spuścić głowę i przeprosić, zacznie gryźć.

Firma złożyła pozew w Kalifornii w związku z monopolistycznymi praktykami Apple. Liczący ponad 60 stron dokument nawiązuje do walki Apple’a z IBM, w podobnej sprawie z 1984 roku.

Fortnite bez problemu można pobrać na Androida. Z iOS jest problem

Posiadacze urządzeń z Androidem bez problemu mogą pobrać i zainstalować Fortnite z poziomu dedykowanej strony internetowej. Warto tu przypomnieć, że tuż po premierze gra nie była dostępna w Google Play i właśnie w taki sposób można było ją instalować.

W przypadku urządzeń z iOS sprawa nie jest prosta. A w zasadzie… jest. Jeśli macie zainstalowanego Fortnite’a na swoim urządzeniu – możecie dalej grać. Jeśli nie, grać nie możecie i na razie nic nie wskazuje na to, aby mogło się to w jakiś sposób zmienić.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News