WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Fryzen – chłodzenie od DeepCool na TR4 i AM4

W ostatnich miesiącach coraz częściej spotykam się z nazwą DeepCool i produktami tego producenta. To chyba dobrze, bo wygląda na to, że wie co robi – chłodzeniem Fryzen trafił bowiem w całkiem sporą lukę na rynku.

Tak się bowiem składa, że cooler Fryzen został stworzony specjalnie dla procesora AMD Ryzen Threadripper. Swoją podstawką jest w stanie okryć całą jego powierzchnie, która nie należy do najmniejszych. Jest więc kompatybilny z podstawką TR4 i (co zadziwiające) AM4, w której to osadzamy przecież konsumenckie procesory Ryzen. Tradycyjnie nie zabrakło gamingowego sznytu w postaci stosownych osłon w kolorze srebra, całkowicie czarnej wieży oraz oczywiście podświetlenia w pełnym RGB. To znalazło się nie tylko na osłonach wentylatorów, ale również na górze (ukrywa pewnie zakończenie ciepłowodów).

Tych z kolei znalazło się tutaj od groma. Mowa bowiem aż o sześciu regularnie rozłożonych heatpipe w kształcie buta, które zatopiono w ogromnej miedzianej podstawie chłodzenia o wymiarach 46 x 68 mm. Rozpraszaniem ciepła z rozstawionych gęsto finów zajmują się z kolei dwa wentylatory w konfiguracji push-pull. Z kolei cena takiego chłodzenia będzie sięgać 89 dolców, czyli około 340 złotych. Szczerze mówiąc jest to naprawdę przystępna cena! Jednak sukces chłodzenia Fryzen będzie i tak zależał od jego wydajności.

Źródło: Guru3d