WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

FSP prezentuje zasilacz chłodzony cieczą

FSP, dosyć znany producent zasilaczy, podjął się współpracy w firmą Bitspower w celu stworzenia zasilacza, który będzie chłodzony cieczą. Konstrukcja nazywa się Hydro PTM+ i posiada ona kilka ciekawych cech.

Pierwszą z nich jest moc. Wynosi ona 1200 W, jednakże gdy zostanie podłączone chłodzenie cieczą to wzrasta ona do 1400 W. Konstrukcja posiada także odznaczenie 80 Plus Platinum oraz podświetlenie RGB. Po co to ostatnie w zasilaczu? Nie wiem, może to po prostu próba sprostania trendom w sprzęcie?

FSP reklamuje Hydro PTM+ jako pierwszy zasilacz chłodzony cieczą na świecie. Nie wiem jednak, czy firma zdaje sobie sprawę, że takie konstrukcje już były na rynku. w 2007 roku coś podobnego zostało zaprezentowane przez Koolance – model 1200ATX-12S (widoczny na zdjęciu powyżej). Ta sama firma jeszcze w 2000 roku zaproponowała konstrukcję 230W, która także posiadała taką możliwość. Może FSP chodzi o to, że oba zasilacze zostały wyprodukowane w małych ilościach a nowa konstrukcja będzie produkowana masowo? Firma także póki co nie ogłosiła daty premiery ani ceny Hydro PTM+.

Źródło: https://www.eteknix.com