Reklama
aplikuj.pl

Funkcja Twitter CoTweets pozwoli pisać posty z innymi użytkownikami

Już jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Twitter opracowuje funkcję, dzięki której będzie można współpracować z innymi użytkownikami przy pisaniu jednego tweeta. Kilka miesięcy po tej wiadomości dowiadujemy się, że Twitter CoTweets jest w fazie testów.

Czym jest Twitter CoTweets?

Twitter w ostatnich miesiącach dodaje sporo nowości, a jeszcze więcej jest w fazie testów. Wśród nich znalazła się też opcja współtworzenia tweetów. Z tego co wiemy, funkcja Twitter CoTweets pozwala jednemu użytkownik na napisanie postu, a następnie dodanie drugiej osoby jako współautora. Zanim taki tweet zostanie opublikowany, drugi użytkownik musi zatwierdzić jego treść. Choć jak wiadomo, Twitter nie pozwala zbytnio rozpisywać się w postach, to taka opcja może być bardzo przydatna. Minusem jednak wydaje się fakt, że odpowiedzi będzie dostawać jedynie główny autor tweeta.

Jak już wspomnieliśmy, Twitter CoTweets jest w fazie testów. Rzecznik serwisu powiedział:

Nieustannie poszukujemy nowych sposobów współpracy na Twitterze. Testujemy CoTweety przez ograniczony czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ludzie i marki mogą korzystać z tej funkcji, aby rozwijać się i docierać do nowych odbiorców oraz wzmacniać współpracę z innymi kontami.

Tutaj warto pamiętać, że choć testy trwają, to nie oznacza, że finalnie funkcjonalność trafi do wszystkich. Zawsze może się okazać, że Twitter z niej zrezygnuje.