WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Futurystyczne Prototype 10 od Infiniti ze zwiastunem

To samochód, na którego z pewnością czeka wielu. Prototype 10 autorstwa Infiniti, to wyłącznie koncept, który otrzymał zwiastun przed finalnym i szczegółowym ujawnieniem na imprezie Pebble Beach Concours.

Nie jest to coś zwykłego, bo Prototype 10 to samochód, który przypomina bardziej filmowy rekwizyt do produkcji sci-fi, a nie coś, co po prostu może się poruszać. Jak zapewne się spodziewacie – „10” w nazwie nie jest przypadkowa, ponieważ to następca Prototype 9. Infiniti nie zdecydowało się jednak na zwyczajne szlify i ulepszenia, a stworzyło coś zupełnie nowego, co zdecydowanie nawiązuje do przyszłości motoryzacji.

Połączenie zarówno obłych, jak i ostro zakończonych kształtów z obecną grą świateł robi cuda. Oczywiście w rzeczywistości na podobny efekt nie mamy co liczyć, ale tego samego nie można powiedzieć o silnikach. Na nich zawsze można liczyć. Ten w Prototype 10 jest oczywiście elektryczny, choć jego mocy nie poruszono. Nie będzie jednak należał do wolnych, na co wskazuje obecność jednego siedziska za kierownicą. Przynosi to na myśl klasyczne speedstery, a te z reguły mogły pochwalić się swoimi osiągami.

Więcej informacji na temat Prototype 10 trafi do nas już za tydzień, wraz ze startem imprezy Pebble Beach Concours.

Apple chce stworzyć naprawdę rewolucyjny samochód

Źródło: Newatlas
Zdjęcia: Infiniti