WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

G1 Gaming D5X 6G czyli nowy GTX 1060 od Gigabyte

O nowym wariancie kart GeForce GTX 1060 wiemy już od wielu dni, choć żadna z firm nie potwierdziła tego oficjalnie. Tak przynajmniej stwierdzilibyśmy wczoraj, ponieważ dziś G1 Gaming D5X 6G czyli nowy GTX 1060 od Gigabyte pojawił się na stronie producenta.

Ten projekt wygląda jak istna mieszanka tego, co akurat zalegało Gigabyte w magazynach. Stąd też powrót serii G1 Gaming w postaci charakterystycznego chłodzenia, która została zapomniana po premierze marki AORUS. Co jednak najciekawsze, sam laminat karty jest zdecydowanie nietuzinkowy, co możemy stwierdzić po dziwnych złączach do SLI. Te niby znalazły się na pokładzie… ale wyłącznie w formie wypustek bez złotych connectorów. Te nie były obecne na GTX 1060 i pojawiły się dopiero przy GTX 1070, które z kolei były napędzane rdzeniem GP104. To ten sam, który znalazł się (w najpotężniejszym wariancie) na karcie GTX 1080.

Gigabyte może i o tym nie wspomniał, ale już wcześniej docierały do nas informacje, że nowa karta GeFoce GTX 1060 porzuci właśnie rdzeń GP106 na rzecz tego mocniejszego. Zapewne w bardzo okrojonej konfiguracji, ale zawsze. Ponadto nowy wariant otrzyma znacznie wydajniejsze układy pamięci GDDR5X, a nie GDDR5. Wpłynie to rzecz jasna na wydajność, o której na ten moment nie możemy nawet spekulować. Producent nie podał bowiem zegarów, które mogą przecież ulec zmianie.

Czytaj też: Gigabyte pracuje nad GTX 1060 z GDDR5X

Źródło: Videocardz