WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Galaxy Fold w Chinach sprzedał się lepiej, niż Xiaomi w Polsce

Samsung po raz drugi próbuje podbić rynek (ulepszonym już) modelem Galaxy Fold, który pojawił się ostatnio w Chinach. Jak możecie zgadnąć – długo w sklepowych magazynach nie zabawił.

Zgodnie z kontem firmy na Weibo, wszystkie egzemplarze Galaxy Fold w cenie 15 99 CNY (czyli ponad 2000 dolarów) wyprzedały się w ciągu pięciu minut.

Oczywiście to takie ogłoszenie, jak każde inne, bo ten koreański producent nie wyjawił, ile telefonów faktycznie można było kupić, więc szczerze możemy wątpić, że ta liczba była bardzo wysoka. Niemniej jednak nowinka w postaci składanego ekranu okazała się strzałem w dziesiątkę, że ktoś był w stanie wydać te 8800 złotych za 7,3-calowy ekran składany Dynamic AMOLED i chipset Snapdragon 855.

Ten model ma przy tym tylko jedną opcję pamięci – 12 GB RAM + 512 gigabajtów pamięci masowej. Z tyłu znalazły się trzy kamery, dwie z przodu i jedna nad mniejszym panelem AMOLED, który znajduje się na zewnątrz zagięcia. Samsung sprzedawał w Chinach wariant o numerze modelu SM-F9000, który ma baterię 4380 mAh, ale nie ma łączności 5G.

ŹRÓDŁO: GSMArena