WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Galaxy Note 9 – ogromna bateria i kontrowersyjna ładowarka

Pierwsze zdjęcia Galaxy Note 9 już Wam podrzuciliśmy, a więc nadszedł najwyższy czas na coś ciekawszego. Tym razem dotarły do nas informacje o baterii oraz bezprzewodowej ładowarce, której działanie jest dosyć niestandardowe.

Na początek zacznijmy może od bezsprzecznie pozytywnego elementu. Dokumenty Narodowej Agencji Telekomunikacji w Brazylii ujawniły, że Galaxy Note 9 zostanie wyposażony w aż 4000 mAh baterię. Jest to spory skok w porównaniu do poprzedników z 3300/3500 mAh, a teraz już oficjalnie potwierdzony. Jednak pomimo tego nie znamy innych szczegółów, choć powinniśmy z góry oczekiwać obecności technologii Quick Charge 4.0. Ta jednak nie będzie użyteczna w przypadku bezprzewodowej ładowarki…

która (jak wynika z ujawnionych informacji) zamiast ładować z pełną prędkością smartfona, będzie w stanie ładować dwa urządzenia na raz. Chodzi oczywiści o nadchodzącego Galaxy Note 9 oraz towarzyszącemu mu Galaxy Watch. Moc ładowarki Wireless Charger Duo oznaczonej numerem modelu EP-N6100 będzie wynosić całe 25W, ale podzielone na dwa “sloty”. Z jednej strony użyteczne, z drugiej niezbyt opłacalne znacznie częstszym ładowaniu smartfona.

Źródło: GSMArena#1, GSMArena#2