Reklama
aplikuj.pl

Tegoroczny Galaxy Watch 6 Classic może dostać większy wyświetlacz

Samsung szykuje kilka znaczących zmian w tegorocznej generacji swoich smartwatchy. Powróci obrotowa ramka, a Galaxy Watch 6 Classic dostanie większy wyświetlacz.

Jak donosi znany leaker Ice Universe, Samsung pracuje nie tylko nad ulepszeniami składaków, ale również szykuje kilka nowości dla serii Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 4 Classic cechował się 1,4-calowy ekranem (w serii Watch 5 nie było modelu Classic), ale w tym roku model Classic dostanie już wyświetlacz o przekątnej 1,47″. Również rozdzielczość ma wzrosnąć (w obecnych modelach jest to 450 x 450 pikseli), prawdopodobnie do 470 x 470 pikseli, dzięki czemu uda się utrzymać gęstość pikseli na poziomi 321 ppi. Niby powiększenie wyświetlacza o 0,07″ nie wydaje się duże, ale w rzeczywistości mowa o 10% większej powierzchni, więc różnica może być znacząca.

Z poprzednich doniesień wiemy, że również akumulatory w nadchodzącej serii smartwatchów zostaną powiększone. To akurat bardzo dobra wiadomość. Galaxy Watch 6 i Galaxy Watch 6 Classic (w rozmiarach odpowiednio 44 i 46 mm) mają być zasilane ogniwami o pojemności 425 mAh. Dla porównania Galaxy Watch 5 ma ogniwo 410 mAh, natomiast Watch 4 Classic – 361 mAh. Zwłaszcza w tym przypadku widać więc duże ulepszenie.

Poprzednie generacje smartwatchy Samsunga debiutowały w sierpniu, więc spodziewamy się, że również seria Watch 6 pojawi się w podobnym terminie. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o konkretnej dacie.