Reklama
aplikuj.pl

Gameplay z Resident Evil Village na PS VR2 budzi strach!

ps vr2

Baliście się Resident Evil Village? W takim razie co powiecie na to, że znajdą się tacy, którzy chcą przejść ten tytuł w wersji przeznaczonej na PS VR2?

Resident Evil Village na PS VR2

Resident Evil 7 było dostępne ekskluzywnie na pierwszym PlayStation VR. Teraz Resident Evil Village otrzymuje wsparcie dla PlayStation VR 2. Warto pamiętać również o tym, że i Resident Evil 4 Remake będzie w jakiś sposób oferowało rozgrywkę z PS VR2. Na szczegóły zabawy w RE4 w wirtualnej rzeczywistości musimy jeszcze zaczekać, ale wiemy już więcej o Village!

Czytaj też: Multiplayer w Hogwarts Legacy za sprawą fanowskiej modyfikacji!

Resident Evil Village dostępne jest dziś na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series oraz PC. To jednak tylko wydanie przeznaczona na PlayStation 5 zaoferuje zawartość niedostępną nigdzie indziej. Będzie nią oczywiście wsparcie dla trybu VR. Nowy zwiastun prezentuje więcej rozgrywki z tego trybu produkcji.

Warto zwrócić uwagę tutaj na to, że cała gra została przebudowana dla tego trybu gry i nie jest to prosty port w stylu PlayStation VR i Resident Evil 7. Zdaje się, że w grze pojawi się nawet specjalne pomieszczenie do ćwiczenia strzelania. Interfejs również dostosowany został do amatorów PS VR, więc gra nie powinna sprawiać problemów nowym graczom wirtualnej rzeczywistości.

Resident Evil Village Shadow of Rose na PS VR?

Warto pamiętać też z czego składa się dziś Resident Evil Village. Mamy tutaj np. podstawową wersję fabuły.

Akcja gry toczy się kilka lat po przerażających wydarzeniach z docenionego Resident Evil 7: Biohazard. Ethan Winters i jego żona Mia mieszkają spokojnie w nowym miejscu, wolni od dawnych koszmarów.

W chwili, kiedy zaczynają na nowo układać sobie życie, znów spada na nich tragedia.

Czytaj też: Zakończenie God of War Ragnarok mogło być lepsze

Nie jest to jednak całość historii. Niedawno do gry wyszedł dodatek Shadow of Rose.

Szesnaście lat po wydarzeniach z Resident Evil Village, kontynuuj historię córki Wintersów, Rose, w nowej zawartości fabularnej, dostępnej w dodatku Wintersów.

Rose jest teraz nastolatką i ma problem z kontrolowaniem przerażających mocy. Aby pozbyć się tej klątwy, przechodzi do tajemniczego, pokręconego wymiaru, znajdującego się w świadomości Megamycete.

Do tej pory nie dostaliśmy potwierdzenia na temat tego, czy i ta zawartość stanie się grywalna w wersji VR.