Pierwszy długi gameplay z Chernobylite od polskiego The Farm 51

Chernobylite ufundowane, więc The Farm 51 wyznaczyło kolejne cele rozwojuChernobylite ufundowane, więc The Farm 51 wyznaczyło kolejne cele rozwoju
Chernobylite ufundowane, więc The Farm 51 wyznaczyło kolejne cele rozwoju

Gliwickie studio The Farm 51 (znane z Get Even i najnowszego World War 3) postanowiło zasięgnąć pomocy graczy w produkcji swojej najnowszej produkcji Chernobylite i zakończyło się to sukcesem. Tak wielkim, że tytuł rozrósł się, a jego premiera w pełnej wersji jest zapowiedziana na drugą połowę 2020 roku. 

Czytaj też: Serial ‚The Mandalorian’ na Disney+ z pierwszym zwiastunem

Chernobylite (nazwa pochodząca od substancji czarnobylit) będzie skupiał się na eksploracji Czarnobyla w nietypowym klimacie, bo z elementami science-fiction i obowiązkowym uczuciem grozy. Gracze mogą liczyć na zabawę w pojedynkę, w ramach której będą eksplorować zakątki skażonego terenu z wieloma niebezpieczeństwami, ale też będą pałać się craftingiem i doświadczą nieliniowego opowiadania historii. Zdecydowanie najważniejszą cechą świata jest to, że twórcy zeskanowali Strefę Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej i przenieśli ją na poletko wirtualnej zabawy.

Wcześniej dostawaliśmy jakieś trailery i urywki z gier, ale polski serwis CD Action poszedł o krok dalej i jako pierwszy (na świecie?) udostępnił dłuższy gameplay prosto z targów Gamescom 2019. To tam Chernobylite zawitał, The Farm 51 zapewne spojrzało łaskawiej na rodzime media. Oto sam materiał:

Czytaj też: Josef Fares lubi liniowe gry i chwali The Last of Us

Źródło: YouTube