WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pierwszy długi gameplay z Chernobylite od polskiego The Farm 51

Gliwickie studio The Farm 51 (znane z Get Even i najnowszego World War 3) postanowiło zasięgnąć pomocy graczy w produkcji swojej najnowszej produkcji Chernobylite i zakończyło się to sukcesem. Tak wielkim, że tytuł rozrósł się, a jego premiera w pełnej wersji jest zapowiedziana na drugą połowę 2020 roku. 

Czytaj też: Serial ‚The Mandalorian’ na Disney+ z pierwszym zwiastunem

Chernobylite (nazwa pochodząca od substancji czarnobylit) będzie skupiał się na eksploracji Czarnobyla w nietypowym klimacie, bo z elementami science-fiction i obowiązkowym uczuciem grozy. Gracze mogą liczyć na zabawę w pojedynkę, w ramach której będą eksplorować zakątki skażonego terenu z wieloma niebezpieczeństwami, ale też będą pałać się craftingiem i doświadczą nieliniowego opowiadania historii. Zdecydowanie najważniejszą cechą świata jest to, że twórcy zeskanowali Strefę Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej i przenieśli ją na poletko wirtualnej zabawy.

Wcześniej dostawaliśmy jakieś trailery i urywki z gier, ale polski serwis CD Action poszedł o krok dalej i jako pierwszy (na świecie?) udostępnił dłuższy gameplay prosto z targów Gamescom 2019. To tam Chernobylite zawitał, The Farm 51 zapewne spojrzało łaskawiej na rodzime media. Oto sam materiał:

Czytaj też: Josef Fares lubi liniowe gry i chwali The Last of Us

Źródło: YouTube