Kojarzycie szaloną akcję z GameStop? Netflix stworzy o tym film

GameStop sklep z grami

Zbiorowa akcja użytkowników Reddita zapoczątkowała szaleństwo giełdowe, w którego centrum znalazła się spółka GamesStop. Jest o tym w mediach na tyle głośno, że Netflix postanowił na tej podstawie nakręcić film.

Netflix stworzy film o sprawie GameStop

Użytkownicy Reddita wymierzyli swoje siły przeciwko funduszom hedgingowym chcących zarobić na spadku GameStop. Wystarczy przejrzeć doniesienia medialne, by samemu zauważyć, że jest to temat wprost wymarzony na film. Masowe wykupowanie akcji firmy, w które zaangażowali się nie tylko użytkownicy Reddita, ale też np. Elon Musk zaowocowały gigantycznymi zyskami i… stratami niektórych. Światowy trend, który miał być tylko próbą ratowanie GameStopu przerodził się w istną zemstę “biednych na bogatych”.

Czytaj też: Raya i ostatni smok – zobaczcie pełny zwiastun nowej animacji Disneya
Czytaj też: Jodie Turner-Smith z główną rolą w prequelu Wiedźmina. Ale jak to… ciemnoskóra elfka?!
Czytaj też: Netflix luty 2021 – pełna lista nowości na platformie

Nic więc dziwnego, że Netflix odkrył w tych wydarzeniach potencjał na świetny scenariusz filmu. Pojawiło się już kilka nazwisk związanych z tym projektem. Noah Centineo, którego najbardziej znamy z ról w hicie platformy Do wszystkich chłopców… ma być gwiazdą produkcji. Kontrakt na napisanie scenariusza negocjuje zaś laureat Oscara, Mark Boal.