Reklama
aplikuj.pl

Gamingowe laptopy Lenovo Legion 5 Pro sięgną po procesory nowej generacji

Gamingowe laptopy Lenovo Legion 5 Pro, Lenovo Legion 5 Pro nowej generacji, Lenovo Legion 5 Pro

Wyciekły właśnie nowe gamingowe laptopy Lenovo Legion 5 Pro za sprawą mspoweruser. Specyfikacje pozostają wprawdzie w głównej mierze nieznane, ale pewne jest, że ta 7. już generacja serii Legion 5 doczeka się procesorów AMD oraz Intel nowej generacji, a w tym przypadku Core i Ryzen 6000.

Wyciek Lenovo Legion 5 Pro potwierdził oczekiwania – nowe procesory i karty graficzne nadchodzą

Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić 6. generację od tej nowej. Największą zmianą jest brak logo Legion w kształcie litery Y na pokrywie, w której miejscu znalazła się cała nazwa gamingowej marki, czyli „Legion”. W obecnej generacji ten cieszący się wśród graczy model kusi 16-calowym ekranem 16:10 o odświeżaniu 165 Hz, dostępem do najnowszych kart GeForce RTX 3000 z serii Max-P i ogólnie dobrej wycenie.

Czytaj też: Motorola Moto G100 w świetnej promocji i z praktycznym gratisem

Po stronie graficznej dziś kupicie Lenovo Legion 5 Pro co najwyżej z GeForce RTX 3070 o TGP rzędu 140 watów, ale w nowej generacji otrzymamy opcję sięgnięcia po jeszcze wydajniejszego GeForce RTX 3070 Ti o wyższym TGP. Jego szczegółów jednak nie znamy. Po stronie procesorów również powinniśmy oczekiwać nie tego flagowego, a prawie najwyższego segmentu, czyli Intel Core i7-12800H oraz AMD Ryzen 7 6800H, których premiera ma mieć miejsce 4 stycznia.